تغییر دامنه نوسان صندوق‌های بورسی

تغییر دامنه نوسان صندوق‌های بورسی

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، محمدعلی دهقان دهنوی در یک برنامه تلویزیونی درباره تصمیمات جدید شورای عالی بورس گفت: یکی از این تصمیمات در شورای عالی بورس، درباره دامنه نوسان بود که به این ترتیب است: در خصوص سهام، دامنه بالای نوسان به مثبت ۶ افزایش پیدا کرد و دامنه پایین در منفی ۲ تعیین شد.

وی افزود: در برخی دیگر از اوراق بهاداری که آنها هم دامنه نوسان داشتند، صرفا در بازار پایه فرابورس در تابلوی زرد قبلا مثبت و منفی ۳ بود که به مثبت ۳ و منفی ۲ تغییر یافت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: همچنین در خصوص صندوق‌ها هم که قبلا مثبت و منفی ۱۰ بود، روی مثبت ۱۰ و منفی ۴ تنظیم شد. بقیه موارد مانند قبل ادامه پیدا خواهند کرد.

وی از دیگر مصوبات شورای عالی بورس را تعیین حجم مبنا عنوان و اظهار کرد: اختیار تعیین این شاخص، به سازمان بورس واگذار شد.

دبیر شورای عالی بورس یادآور شد: این اختیار که ناشران را ملزم به انتشار اوراق اختیار تبعی کنیم، یکی دیگر از تصمیمات این شورا بود.

دهقان دهنوی گفت: ضریب اعتباری که مردم می‌توانند استفاده کنند برای خرید سهام هم به ۶۰ درصد افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: ما تصمیمات را با توجه به شرایط موجود اخذ کرده‌ایم حتما بازار را رصد می‌کنیم و هر جا تغییرات لازم باشد، اعمال می‌کنیم؛ شرایط موجود هم اگر تغییر کند، متناسب با آن مصوبات شورای تغییر می‌کند؛ ضمن اینکه نقدشوندگی صرفا با دامنه نوسان نیست و از ابزارهای دیگری که در اختیار داریم، استفاده خواهیم کرد تا نقدشوندگی بازار حفظ شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.