تعویق احتمالی راه‌اندازی بازار متشکل ارزی / فعلا خبری از دستور همتی نیست

تعویق احتمالی راه‌اندازی بازار متشکل ارزی / فعلا خبری از دستور همتی نیست
خلاصه اخبار

یکی از اعضای بازار متشکل ارزی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: هیچ خبری مبنی بر آغاز به کار این بازار از سوی بانک مرکزی و رییس کل آن صادر نشده است و باید منتظر دستور عبدالناصر همتی باشیم.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، بر اساس زمان اعلامی کانون صرافان ایرانیان قرار بود که در روز ۱۱ تیر ماه امسال صرافان برای پیش‌ثبت نام اقدام و کارهای مقدماتی ان انجام شود.

شهاب ابراهیم قربانی از اعضای بازار متشکل ارزی در خصوص اغاز به کار این بازار در فردا گفت: فعلا هیچ خبری مبنی بر اغاز به کار این بازار از سوی بانک مرکزی و رییس کل ان صادر نشده است و باید منتظر دستور عبدالناصر همتی باشیم.

وی در این باره افزود: این بازار یک سری ملاحظاتی دارد که در حال بررسی است، این بازار به دنبال این نیست که خیلی سریع‌ انجام شود بلکه در پی درست انجام شدن ان هستند. این امکان وجود دارد که بازار متشکل ارزی طبق ایین‌نامه بازگشایی نشود.

قربانی دو هفته پیش در مصاحبه دیگری با تجارت‌نیوز در خصوص اغاز به کار ازمایشی این بازار گفت: در هفته اینده بازار متشکل ارزی به صورت ازمایشی با چند صراف اغاز به کار می‌کند تا عملکرد این بازار مشخص شود. اما خبری از اغاز به کار ازمایشی ان منتشر نشد.

هم‌اکنون وی در این خصوص توضیح داد: منظور از ازمایشی همان مدل مجازی همراه با اموزش است که در اختیار صراف‌ها گذاشته شده اما مدل واقعی نیست بلکه مدل مجازی که در حال استفاده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها