تعلیق کد بهین‌یاب شرکت نورد و لوله اهواز

تعلیق کد بهین‌یاب شرکت نورد و لوله اهواز

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، یک منبع آگاه به اقتصادآنلاین گفت شرکت نورد و لوله اهواز از مرداد ماه سال گذشته تا پایان سال بیش از 200هزار تن تختال از بورس کالا خریداری کرده اما حتی یک کیلوگرم ورق استحصال شده آن را در بورسعرضه نکرده است.

برهمین اساس، وزارت صمت کد بورسی این شرکت را تعلیق کردو دیگر اجازه خرید ماده اولیه را به این شرکت نمی‌دهد تا تعهدات خود را در بورس عرضه کند.

این منبع آگاه بیان کرد که دیگر با ضمانت هیچ سازمان یا نهادی کد بهین یاب این شرکت آزاد نمی‌شود مگر اینکه شرکت تعهدات قبلی خود را در بورس عرضه کند.

پیش تر نیز کد بورسی این شرکت چندین بار از سوی معاونت معدنی وزارت صمت تعلیق شده بود اما هر بار با ضمانت استانداری و سازمان صمت استان خوزستان و تعهد کتبی از سوی این شرکت، وزارت صمت کد خرید آن شرکت را آزاد می‌کرد اما این شرکت هربار از عرضه ورق در بورس کالا سر باز می‌زند. 

داستان کمبود ورق گرم در بازار داخلی ظاهرا پایانی ندارد و تنها راهکار این موضوع افزایش عرضه‌ها در بورس کالا توسط خریداران اسلب است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.