تعدیل مثبت سودآوری با افزایش فروش و کاهش بهای تمام شده قیمت

تعدیل مثبت سودآوری با افزایش فروش و کاهش بهای تمام شده قیمت
خلاصه اخبار

با توجه به سرمایه پایین و 100 میلیارد ریالی، افزایش بیش از 75 میلیارد ریالی سود ناخالص و 50 میلیاردی سود خالص، موجب تعدیل سودآوری 124 درصدی این شرکت در سال مالی 1397 در مقایسه با سال مالی گذشته شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، بنا بر گزارشات حسابرسی نشده منتشره در سامانه کدال، شرکت صنایع بهداشتی ساینا نیز در سال مالی 1397 موفق به ثبت رشد چشمگیر سودآوری خود شد.

افزایش درآمدهای حاصل از فروش مهمترین محصولات این شرکت اعم از انواع مایعات ظرفشویی داخلی و صادراتی، مایع لباسشویی، شیشه‌شوی و …، که با توجه به افزایش نرخ‌های فروش این محصولات در سال جاری که عمدتا ناشی از رشد چشمگیر قیمت‌های ارز و تورم قیمت‌ها بوده است، از مهمترین دلایل افزایش 52 درصدی درآمدهای این شرکت است.

نکته جالب توجه در گزارش سود و زیان منتشر شده از این شرکت نقش کاهش تخفیفات فروش محصولات در افزایش سود ناخالص و کاهش بهای تمام شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است که البته این تفاوت معنادار از دلایل اصلی ثبت تعدیل مثبت چشمگیر سودآوری این شرکت نیز است.

همانگونه که در جدول فوق نیز ملاحظه می‌شود با توجه به سرمایه پایین و 100 میلیارد ریالی، افزایش بیش از 75 میلیارد ریالی سود ناخالص و 50 میلیاردی سود خالص، موجب تعدیل سودآوری 124 درصدی این شرکت در سال مالی 1397 در مقایسه با سال مالی گذشته شده است.

برچسب‌ها