تصویب ۲ هزار و ۶۵۱ طرح عمرانی در سفر‌های استانی رئیس جمهور

تصویب ۲ هزار و ۶۵۱ طرح عمرانی در سفر‌های استانی رئیس جمهور
خلاصه اخبار

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: همه دستگاه‌ها جهت اجرایی کردن مصوبات مربوط به سفر‌های استانی رئیس جمهور، در خدمت و تعامل هستند؛ تاکنون تصویب حدود ۲ هزار و ۶۵۱ طرح عمرانی و تعداد قابل توجهی طرح اقتصادی، محصول این سفر‌های استانی بوده و علاوه بر این کارها، تسهیلات خرد و متوسط نیز برای استان‌ها پیش‌بینی شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از شبکه خبر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید صولت مرتضوی در برنامه صف اول، اظهار داشت: ایران امروز در زمره معتبرترین کشور‌های تولیدکننده واکسن قرار دارد و امروز تلفات کرونا تک رقمی شده و رو به کاهش است. 
او تصریح کرد: دولت، برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دارد؛ این دولت تنها دولتی است که در بازه زمانی کوتاه، سند تحول دولت را منتشر کرده است تا صاحب‌نظران، آن را نقد و تکمیل کنند.
دولت با یک تصمیم شجاعانه توانست سواحل را آزاد کند
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: دولت با یک تصمیم شجاعانه توانست در بازه زمانی کوتاه، سواحلی که در سراسر کشور در اختیار دستگاه‌های اجرایی بودند، آزاد کند.
مرتضوی، تاکید کرد: پذیرش عضویت دائم ایران در سازمان همکاری‌های شانگ‌های و حضور فعال در سازمان همکاری اکو و همچنین مجمع کشور‌های صادرکننده گاز، قرارداد سوآپ گازی و عبور از بحران‌های انرژی، برخی از فعالیت‌های دولت از آغاز به کار آن است.
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: در سال‌های گذشته در فصل زمستان، کشور با کمبود انرژی، روبرو و برخی اوقات، گاز منازل قطع می‌شد، اما امسال با تمهیدات اندیشیده شده، دولت توانست کشور را از بحران سال‌های قبل عبور دهد.
مرتضوی، اظهار داشت: انعقاد قرارداد وزارت نفت برای توسعه میادین نفت و گاز به ارزش 11 میلیارد دلار، آغاز نهضت ملی مسکن و برخی از دستور‌ها و کار‌های ویژه، جزو سایر فعالیت‌های دولت سیزدهم است. 
در سفر‌های استانی، 2 هزار و 651 طرح عمرانی تصویب شده است
معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: همه دستگاه‌ها جهت اجرایی کردن مصوبات مربوط به سفر‌های استانی رئیس جمهور، در خدمت و تعامل هستند. تاکنون تصویب حدود 2 هزار و 651 طرح عمرانی و تعداد قابل توجهی طرح اقتصادی، محصول این سفر‌های استانی بوده و علاوه بر این کارها، تسهیلات خرد و متوسط نیز برای استان‌ها پیش‌بینی شده است.
او اظهار داشت: برای ازدواج جوانان هر استان نیز به فراخور نیاز، تسهیلات پیش‌بینی می‌شود و صندوق کارآفرینی امید در خدمت استان‌ها است. همان‌قدر که شهروند تهرانی در بهره‌مندی از امکانات حق دارد، شهروندی که در ناحیه کمتر برخوردار و روستایی زندگی می‌کند نیز حق دارد.
برنامه‌هایی برای توسعه مناطق کمتر برخوردار، تدوین شده است
مرتضوی، تصریح کرد: اگر بنا بود مشکلات مردم با نشستن در تهران حل شود، اکنون نباید مشکل داشتیم؛ به دستور رئیس جمهور، برنامه‌هایی برای توسعه مناطق خاص و کمتر برخوردار، تدوین شده است.
معاون اجرایی رئیس‌جمهور، اظهار داشت: سامانه‌ای تحت عنوان تامین و تخصیص منابع استانی در نظر گرفته شده و همه تعهداتی که از محل منابع عمومی برای سال 1400 داشتیم و چیزی فراتر از آن، یعنی عددی معادل 126 درصد تعهدات، محقق شده است.