تصویب بسته مالی ۱.۹ تریلیون دلاری آمریکا؛ این کمک اقتصادی چه تاثیری بر بازار رمزارزها می‌گذارد؟

تصویب بسته مالی ۱.۹ تریلیون دلاری آمریکا؛ این کمک اقتصادی چه تاثیری بر بازار رمزارزها می‌گذارد؟

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

مجلس سنای آمریکا بسته محرک اقتصادی 1.9 تریلیون دلاری ویژه دوران کرونا را تصویب کرد و آن را برای تایید نهایی دوباره به مجلس نمایندگان باز فرستاد. اثرات این بسته روی بازار ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟

این بسته با 50 رای موافق در برابر 49 رای مخالف به تصویب رسید و قبل از بازگشت به کاخ سفید و امضای آن توسط رئیس جمهور، باید توسط نمایندگان مجددا تایید شود.

به گزارش مجله وال‌استریت این بسته هفته آینده روانه کاخ سفید خواهد شد.

این بسته شامل پرداخت 1400 دلار حقوق بیکاری به برخی از ساکنین آمریکایی است که از اوایل سپتامبر آغاز خواهد شد. همچنین 350 میلیارد دلار به ایالت‌ها و فرمانداری‌ها تخصیص داده شده است.

بسته محرک اقتصادی چه اثری بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت؟

از آنجا که احتمال دارد این بسته بازار بورس را تحت تاثیر قرار دارد، تحلیل‌گران معتقدند که ممکن است با خرید ارزهای دیجیتال توسط این پول‌‌ها، بازار کریپتو نیز تحریک شود.

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال معتقدند که حجم عظیم سرمایه‌ای که دولت و بانک مرکزی برای مقابله با بحران اقتصادی ناشی از کرونا خرج کرده‌اند باعث تورم شدیدی خواهد شد. همین موضوع برای قدرت گرفتن بیت کوین نیز مفید واقع می‌شود.

تمام بسته‌های محرک، استقلال بانک رزرو آمریکا را زیر سوال برده‌اند چرا که به منظور جلوگیری از بحران کوتاه مدت اقتصادی، به چاپ بی‌رویه پول مشغول شده بودند. از این رو فضا برای انتقاد از عملکرد آنها و خرده‌گیری در مورد قرض‌های بانک فدرال آمریکا ایجاد شده است.

نمودار قبمت بیت کوین بعد از تصویب بسته محرک اقتصادی

با انتشار خبر تصویب بسته محرک 1.9 تریلیون دلاری آمریکا قیمت بیت کوین روند صعودی خود را از سر گرفته است. در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال BTC معادل 50،623 دلار است که نسبت به روز گذشته 5.2٪ رشد داشته است.

آیا بسته 1.9 تریلیون دلاری و آپدیت EIP1559 قیمت اتریوم را به بالای 2000 دلار می‌رساند؟

تصویب بسته محرک اقتصادی و هم‌زمان شدن آن با اخبار مرتبط با ارائه به‌روز رسانی EIP-1559 شبکه اتریوم تاثیر مثبتی در قیمت این ارز دیجیتال داشته است. این آپدیت باعث می‌شود کارمزد تراکنش‌های این شبکه کاهش یابد. قبل از اینکه با این به‌روز رسانی موافقت شود قیمت ارز دیجیتال ETH کمی بیشتر از 1400 دلار بود.

در زمان نگارش این خبر این ارز با قیمت 1674.11 دلار خرید و فروش می‌شود.

نمودار قیمت اتریوم بعد از تصویب بسته محرک اقتصادی

همانطور که از نمودار فوق پیداست، قیمت اتریوم به بالای نمودار میانگین متحرک 50 روزه (نمودار سفید رنگ) رسیده است که نشان‌دهنده ادامه صعود به سطوح بالاتر است. علاوه بر آن میزان حجم معاملات، اندیکاتورهای RSI، MACD و MFI نیز به روند صعودی آن در روزهای آتی اشاره دارند.

همچنین بسته محرک پیشنهادی که به تصویب مجلس سنا آمریکا رسیده است تاثیر مثبتی در قیمت اتریوم خواهد داشت. همانطور که در بالا اشاره شد تاثیر این بسته علاوه بر بازارهای سنتی می‌تواند در بازار رمز ارزها نیز احساس شود.

احتمال می‌رود که بسته محرک اقتصادی صرف خرید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم شود. بنابراین ممکن است در آینده شاهد تست مجدد سطح 2000 دلاری قیمت ETH باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.