تصویب اولین پورتال ICO توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند

تصویب اولین پورتال ICO توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند
خلاصه اخبار

به گزارش نشریه‌ی محلی بانکوک پست در تاریخ ۱۲ مارس (۲۱ اسفند)، قانون‌گذاران اوراق بهادار (SEC) تایلند از تصویب اولین پورتال عرضه اولیه سکه در این کشور خبر دادند.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، هیئت مدیره‌ کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند، با راه‌اندازی اولین ICO این کشور که امکان نمایش ICOها، اجرای ارزیابی بایسته (due diligence)، تائید کدهای منبع قراردادهای هوشمند و اداره‌ی روال سیاست شناسایی مشتری (KYC) را فراهم می‌کند، موافقت کردند. متصدی این پورتال، یک شخص خارجی است.

آرشاری سوپیروژ (Archari Suppiroj)، مدیر دپارتمان فناوری مالی SEC، به بانکوک پست گفت:

اولین پورتال ICO مجاز، برای تصویب رسمی سازمان‌های دولتی مانند وزارت تجارت، به مرحله‌ی نهایی رسیده است. این ICO با صدور فرمان سلطنتی دارایی دیجیتال، در آینده‌ی نزدیک در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

طبق گفته‌های آرشاری، بازار ICO از ایده‌های نامشهود و مبتنی بر پروژه، به ICOهای با پشتوانه دارایی‌های فیزیکی تکامل یافته است. آرشاری همچنین اذعان داشت که در آینده، SEC معیاری را صادر خواهد کرد که به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا اوراق بهادار و دیگر دارایی‌ها را به صورت توکن درآورند.

در ابتدا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند، ماه دسامبر گذشته قصد داشت تا موانع راه‌اندازی اولین پورتال ICO را برای اجرای قانونی برطرف سازد و برنامه‌هایی را برای تصویب هرکدام از ICOها که ممکن بود در همان ماه شروع به کار کنند، در نظر داشت.

ماه دسامبر گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند، با وجود موانع مشارکتی ممکن، از برنامه‌های خود برای تسهیل قوانینی که برای ICOها ایجاد مانع می‌کنند، خبر داد.

تیپسودا تاوارامارا (Tipsuda Thavaramara)، دبیر کل کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند اظهار داشت:

دستورالعمل‌های ارائه‌شده، با در نظر گرفتن مدیریت ریسک و حفاظت از سرمایه‌گذاران، تلاشی برای یافتن تعادل بیشتر در روند قانونی و کاهش موانع قانونی محسوب می‌شوند.