SEC تصمیم گیری در رابطه با درخواستهای مطرح شده برای ETF بیت کوین را به تعویق انداخت

SEC تصمیم گیری در رابطه با درخواستهای مطرح شده برای ETF بیت کوین را به تعویق انداخت
خلاصه اخبار

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تصمیم گیری در رابطه با درخواستهای مطرح شده برای صندوق سرمایه گذاری بیت کوین (ETF) را به تعویق انداخت.

SEC تصمیم گیری در رابطه با درخواستهای مطرح شده برای ETF بیت کوین را به تعویق انداخت


کمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تصمیم گیری در باره تغییر قانون به منظور لیست شدن صندوق بیت کوین قابل معامله در بورس (ETF) را به تعویق انداخت. کمسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم خود را در یک اطلاعیه عمومی در 29 مارس (9 فروردین) منتشر کرد.
بیت وایز (Bitwise) در تاریخ 15 فوریه درخواست خود را به همراه نایز آکرا (NYSE Arca) (یک صرافی برای مبادله سهام و مشتقات) مطرح کرد که ظرف مدت 45 روز باید به این درخواست جواب داده میشد. به دلیل اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار به زمان بیشتری نیاز داشت، زمان بررسی درخواست را به 90 روز افزایش داد.

به دنبال این تصمیم، کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید در تاریخ 16 می 2019 نظر خود را اعلام کند.
ETF ها صندوقهای سرمایه گذاری هستند که یک یا چند دارایی مشخص را نگهداری میکنند و سهام آنها در قالب اوراق بهادار در بورس معامله میشود. صندوقهای قابل معامله بیت کوین (ETF) به عقیده بعضی افراد میتواند یک گام بالقوه برای پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال باشد.
نایز آکرا (NYSE Arca) و بیت وایز (Bitwise) در ابتدا برنامه خود برای راه اندازی صندوق بیت کوین (ETF) را در ژانویه اعلام کردند. بنا به گزارشها نایز آکرا (NYSE Arca) درخواستهای زیادی برای راه اندازی صندوقهای بیت کوین قابل معامله (ETF) را در سال 2018 پر کرده است. این صرافی قصد داشت که 5 صندوق قابل معامله (ETF) مجزا برای قراردادهای آتی بیت کوین را راه اندازی کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار همچنین تصمیم گیری برای صندوق بیت کوین (ETF) ون اک (VanEck)/ سی بی او ای (CBOE) را به تعویق انداخت. به طور مشابه دوره 45 روزه بررسی درخواست به 90 روز تبدیل شد و ضرب الاجل جدید برای درخواست ون اک به تاریخ 21 می منتقل شد.
در حالی که در سال گذشته CBOE برای صندوق بیت کوین (ETF) درخواست داده بود، در ژانویه به دلیل تعطیلی دولت آمریکا درخواست خود را پس گرفت. CBOE و ون اک (VanEck) در 31 ژانویه پس از آنکه مشکل تعطیلی دولت آمریکا کم و بیش مرتفع شد مجددا درخواست خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارائه دادند.

با توجه به اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار بارها تصمیم گیری در رابطه با صندوف بیت کوین (ETF) را به تعویق انداخته، پروسه درخواست مجوز برای صندوق بیت کوین (ETF) برای این دو شرکت روزهای زیادی را پشت سر گذاشته است. این دو شرکت در ابتدا در تاریخ 6 ژوئن 2018 درخواست خود برای صندوق بیت کوین (ETF) را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارائه دادند. متعاقبا کمیسیون در آگوست تصمیم گیری در این مورد را تا 30 سپتامبر به تعویق انداخت. سپس کمیسیون اعلام کرد که در این مورد به نتیجه مشخصی نرسیده و به اطلاعات بیشتری برای بررسی نیاز دارد.

بعضی از کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال نسبت به راه اندازی صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) تردیدهایی دارند. در ژانویه برایان کلی، کارآفرین در حوزه ارزهای دیجیتال و از دست اندرکاران شبکه سی ان بی سی (CNBC) اعلام کرد که امیدی برای پذیرش صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) در سال 2019 وجود ندارد.

منبع: کوین تلگراف