تصمیم چند هزار میلیاردی برای غول سنگ اهنی

تصمیم چند هزار میلیاردی برای غول سنگ اهنی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، پس از جابجایی یکی از کرسی‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در گل‌گهر به نفع مجموعه رقیب در مجمع اخیر، این شرکت با استفاده از ماده 85 قانون تجارت سهامداران گل گهر را دوباره به مجمع عمومی فوق‌العاده دعوت کرده است. طبق این ماده‌قانونی، سهامدارانی که اقلاً […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، پس از جابجایی یکی از کرسی‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در گل‌گهر به نفع مجموعه رقیب در مجمع اخیر، این شرکت با استفاده از ماده 85 قانون تجارت سهامداران گل گهر را دوباره به مجمع عمومی فوق‌العاده دعوت کرده است. طبق این ماده‌قانونی، سهامدارانی که اقلاً یک‌پنجم سهام شرکت را مالک باشند حق دارند که دعوت صاحبان سهام را برای تشکیل مجمع عمومی از هیئت‌مدیره خواستار شوند. مجمع عمومی فوق‌العاده گل‌گهر روز شنبه پنجم مرداد برای تصمیم‌گیری مجدد در خصوص ترکیب هیئت مدیره برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به ادعای تأثیر این جابجایی بر تعیین قیمت سنگ‌آهن گفت: چنین چیزی در عمل واقعیت نداشته و تصمیم‌گیری بر پایه حدس و گمان‌ به صلاح صنعت نیست.

محمدرضا مقیسه افزود: برخلاف برخی ادعاها، تکمیل زنجیره فولاد در یک مجموعه منسجم، به لحاظ هم‌افزایی به وجود آمده، به نفع تک‌تک بخش‌ها خواهد بود. چراکه مجموعه تولید، همواره مشتری دست‌به‌نقد و دائمی خود را در دسترس داشته و امکان برنامه‌ریزی درازمدت در یک بستر مطمئن برای تمامی بخش‌ها میسر خواهد شد. از سوی دیگر نزدیکی تیم مدیریتی گل گهر به وزارت صمت به‌عنوان متولی اصلی صنعت در کشور، قطعاً در فرآیندهای تصمیم‌گیری، استفاده از امتیازات ویژه و کاهش مسیرهای طولانی بوروکراسی و بهره‌گیری از فرصت‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای داشته و همچنان که در دوره‌های گذشته نیز شاهد بوده‌ایم به‌طورقطع سودآوری شرکت را هزاران میلیارد افزایش خواهد داد.

مدیر روابط عمومی «ومعادن» ضمن اظهار امیدواری به اصلاح ترکیب هیئت‌مدیره گل گهر در مجمع پیش رو افزود: مجموع عملکرد سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات نشان می‌دهد  مدیران این هلدینگ علاوه بر حفظ منافع حداکثری سهامداران، همواره با نگاهی فراشرکتی و فراملی، سودآوری حقیقی را درگرو توسعه همه‌جانبه و پایدار دانسته، شفافیت و صداقت با سهامداران و دوری از فضاهای هیجانی بازار را خط‌مشی خود قرار داده‌اند و استفاده از فرصت قانونی اعمال ماده 95 در راستای همین اهداف می‌باشد.

مقیسه افزود: معتقدم سهامداران فهیم گل گهر با تحقیق کافی تصمیمات خوبی در مجمع روز شنبه اتخاذ خواهند کرد و نتیجه هر چه که باشد برای ما مورد تائید و قابل‌احترام خواهد بود./روابط عمومی شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر