تصمیم جدی دولت برای سهمیه‌بندی بنزین از ابتدای خرداد

تصمیم جدی دولت برای سهمیه‌بندی بنزین از ابتدای خرداد
خلاصه اخبار

محتمل‌ترین زمان اجرای تصمیم سهمیه بندی بنزین، خردادماه سال جاری است؛ اما درخصوص نرخ‌های جدید بنزین آزاد، تمام آنچه تا امروز در رسانه‌ها عنوان شده، گمانه‌زنی بوده و هیچ خبر موثقی از جزئیات تصمیم دولت تا امروز اعلام نشده است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، بررسی سخنان مسوولان دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد با وجود بی‌خبری اغلب نمایندگان مجلس از چند و چون برنامه دولت برای سهمیه‌بندی بنزین و تغییر قیمت عرضه آن، دولت در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با استناد به مجوزهای قانونی که از قبل از مجلس شورای اسلامی داشته، مجوز تغییر در قیمت بنزین را دریافت کرده و اکنون عزم دولت برای سهمیه‌بندی بنزین جدی است. محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور چهارشنبه هفته گذشته (چهارم اردیبهشت) در این‌ باره به خبرنگاران گفته بود که چند طرح درباره قیمت بنزین در شورا ارائه شده که در حال بررسی هستند که به احتمال زیاد تصمیم‌گیری درباره بنزین، فردا (پنج‌شنبه پنجم اردیبهشت) نهایی خواهد شد.

تصمیم جدی دولت برای سهمیه‌بندی بنزین از ابتدای خرداد

با این حال هیچ اعلام رسمی درباره جلسه پنج‌شنبه و نتیجه آن صورت نگرفته؛ اما خبرهای غیررسمی و شنیده‌ها حاکی از این است که دولت تصمیم خود را نهایی کرده و به‌زودی این تصمیم ابلاغ خواهد شد. محتمل‌ترین زمان اجرای تصمیم سهمیه بندی بنزین، خردادماه سال جاری است؛ اما درخصوص نرخ‌های جدید بنزین آزاد، تمام آنچه تا امروز در رسانه‌ها عنوان شده، گمانه‌زنی بوده و هیچ خبر موثقی از جزئیات تصمیم دولت تا امروز اعلام نشده است.

منبع : donya-e-eqtesad.com