سیاست اقتصادی رقیب انتخاباتی ترامپ مردم را به سوی خرید بیت کوین تشویق می کند

سیاست اقتصادی رقیب انتخاباتی ترامپ مردم را به سوی خرید بیت کوین تشویق می کند
خلاصه اخبار

برنی سندرز، سناتور ایالت ورمانت، بار دیگر نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را اعلام کرده است.

چاپ پول بیشتر توسط بانک ها فقط می تواند باعث ایجاد تورم شدید شود که این امر سبب افزایش سرمایه گذاری در بیت کوین مانند کشورهایی چون ونزوئلا خواهد شد.

استفانی کلتون، اقتصاد دان آمریکایی و مشاور ارشد برنی سندرز، با توییت زیر برای دلار اعلان جنگ کرد:

” نجار بدون اینچ، استادیوم بدون امتیاز، خطوط هوایی بدون برنامه پرواز و آمریکا بدون دلار نمی تواند!”

همان گونه که آنتونی پومپلیانو، مدیر عامل شرکت Morgan Creek Digital، عنوان کرد:

“بیت کوین راه حل اصلی مردم برای جلوگیری از آشوب است. این ارز هیچ پشتوانه ای ندارد، از هوا درست شده (یعنی وجود فیزیکی ندارد) و به این دلیل به وجود امده است که دنیا را جای بهتری کند.”

بیسوادی اقتصادی برنی سندرز

به لحاظ فکری، قیاس انجام شده توسط کلنتون یک تفکر اشتباه از سوی یک استاد اقتصاد در دانشگاه است. نجار کمبود اینچ ندارد بلکه باید آن ها را با مواد لازم پر کند و از همه مهم تر تخصص و کار اوست. ورزشکاران در یک بازی قطعا می توانند به اندازه ای که می خواهند امتیاز به دست بیاورند، اما برای آن امتیازها باید تلاش کنند. داورها نمیتوانند شروع به امتیازدهی کنند به این دلیل که کدام تیم عملکرد بهتری داشته است. و همچنین برنامه پرواز خطوط هوایی را بی دلیل ایجاد نمی کنند؛ بلکه جهت ادامه حیات کسب و کار خود آن را مهیا می کنند.

برنی سندرز می تواند باعث ایجاد تورم شدید شود

به نظر بسیاری از تحلیلگران گفتن این مطالب برای یک مشاور و کاندیدای ریاست جمهوری واقعا وحشتناک و بد است. هر شخصی با دانش ابتدایی در مورد تاریخچه تورم نیز می داند که این چنین تفکراتی چه نتایجی در بر دارد.

در آلمان، تورم شدیدی درگیر اقتصاد کشور شد هنگامی که دولت تصمیم گرفت از بدهی های جنگی خود کسب درآمد کند. این امر بصورت مستقیم باعث کابوس وحشتناک جنگ جهانی دوم شد و فقر و بی خانمانی را در سطح بین المللی گسترش داد.

در زیمبابوه سال 1990 میلادی، دولت دست به چاپ مقادیر زیادی پول زد بطوری که تریلیون ها دلار در آن کشور معادل با  بیست دلار در آمریکا شد. این مقدار از تورم تمامی مردم زیمبابوه را تریلیاردر کرد اما به طور قطع هیچکدام از آن ها را ثروتمندتر نکرد. (کاهش قدرت خرید)

در حال حاضر تورم موجود در ونزوئلا ناشی از سیاست چاپ بی اساس پول بوده و منجر به از هم گسیختگی اقتصادی شده است. جای هیچ شکی نیست که سیاستمداران دنبال کننده چاپ پول مانند برنی سندرز و الکساندریا اوکازیو کورتز تفکر سیاسی خود را پس از اعتقاد به سوسیالیسم چاویست (Chavist socialism) اتخاذ نموده اند.

اقتصاد سندرز خیلی افراطی نیست

نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که برنی سندرز در مورد این نوع تفکرات زیاد افراطی عمل نمی کند و تفاوت بین سندرز، ترامپ، اوباما و بوش در میزان این افراطی گری است.

با توجه به سیستم اقتصادی فدرال رزرو، دولت آمریکا دلارها را به اندازه ای  خرج می کند که هیچ گاه تمام نمی شوند. به این دلیل است که هرروزه سرمایه گذاران بیشتری به دنبال محافظت از دارایی خود بصورت سرمایه هایی هستند که نسبت به تورم ثبات دارند مانند طلا و نقره، بنگاه های املاک و ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین !

منبع: ccn.com

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

برچسب‌ها