تشدید جنگ تجاری چین و امریکا، قیمت نفت را کاهش داد

تشدید جنگ تجاری چین و امریکا، قیمت نفت را کاهش داد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، روز جمعه چین در اقدامی تلافی‌جویانه تعرفه‌های واردات  ۷۵ میلیارد محصولات امریکایی را افزایش داد که بعد از ان دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا نیز از تمامی شرکت‌های امریکایی فعال در بازار چین درخواست کرد که هرچه زودتر خاک این کشور را ترک کرده و فعالیت‌های […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، روز جمعه چین در اقدامی تلافی‌جویانه تعرفه‌های واردات  ۷۵ میلیارد محصولات امریکایی را افزایش داد که بعد از ان دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا نیز از تمامی شرکت‌های امریکایی فعال در بازار چین درخواست کرد که هرچه زودتر خاک این کشور را ترک کرده و فعالیت‌های خود را در ان خاتمه دهند.
ترامپ همچنین در ادامه اظهارات خود در این خصوص گفت اول اکتبر تعرفه های گمرکی واردات  ۲۵۰ میلیارد دلاراز کالاهای چینی را تا ۳۰ درصد افزایش خواهد داد این در حالیست که این رقم تاکنون ۲۵ درصد بود. وی همچنین از افزایش تعرفه های واردات ۳۰۰ میلیارد دلار کالای چینی دیگر از ۱۰ درصد به ۱۵ درصد خبر داد که قرار است تا ۱۵ دسامبر سال جاری میلادی اجرایی شود.
اتش جنگ تجاری میان چین و امریکا که تقریبا از سال گذشته اغاز شد، تبعات منفی متعددی برای اقتصاد جهان داشته است و موجب شده است تحلیلگران بارها درباره نرخ رشد اقتصاد جهانی هشدار دهند.
بر اساس گزارش رویترز، تشدید اختلافات و اقدامات تلافی جویانه چین و امریکا که در اثر افزایش تعرفه‌های واردات محصولات امریکایی موجب شده است که قیمت نفت حدودا چهار درصد کاهش پیدا کند و به کمترین میزان خود در دو هفته اخیر برسد.
پکن اعلام کرده است که این افزایش تعرفه‌های گمرکی شامل نفت خام امریکا نیز می‌شود که از اول سپتامبر سال جاری میلادی به میزان پنج درصد اعمال خواهد شد.
در معاملات روز جمعه، بهای هر بشکه نفت برنت دریای شمال با افزایش ۹ سنتی به ۶۰.۰۱ دلار رسید و نفت خام امریکا نیز با افزایش ۳ سنتی به ازای ۵۵.۳۸ دلار معامله شد.
روند کاهشی قیمت نفت که روز گذشته تحت تاثیر اظهارات جروم پاول، رییس بانک مرکزی امریکا، متوقف شده بود حالا با انتشار خبر تشدید جنگ تجاری و اقدامات تلافی جویانه چین و ایالات متحده باری دیگر رو به کاهش رفت. بر اساس خبر CNBC، قیمت نفت خام برنت با ۰.۸ درصد یا ۵۰ سنت کاهش، در ۵۹.۴۰ دلار ایستاد و قیمت معاملات اتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز با ۲.۱ درصد یا ۱.۱۸ دلار کاهش، در ۵۴.۱۷ دلار اعلام شد.
البته به گفته تحلیلگران بازار نفت، از انجایی که ترامپ در اواخر روز جمعه این قانون افزایش تعرفه های گمرکی بر کالاهای چینی را اعلام کرد و بازار معاملات بسته بودند، تاثیر و تبعات منفی این اقدامات تلافی جویانه و جنجال برانگیز چین و امریکا از ابتدای هفته جاری میلادی اغاز می شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.