تسلط ترس شدید بر بازار کریپتو

تسلط ترس شدید بر بازار کریپتو

علی رغم شروع بد ارزهای دیجیتال در سال 2022 برای مدتی به نظر می رسید که ارزهای دیجیتال برتر رشد خوبی را در پیش گرفته اند .

نزدیک به پایان ماه مارس، بیت کوین و اتر، دو ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، به بالاترین حد خود از اوایل ژانویه رسیده بودند.

اما اکنون به نظر می رسد که پیشرفت متوقف شده است. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال بار دیگر به زیر 2 تریلیون دلار کاهش یافته است و بیت کوین در تلاش برای یافتن حمایت 40000 دلاری است. محبوب ترین دارایی دیجیتال جهان نسبت به بالاترین قیمت خود در نوامبر 2021 که در آن زمان در محدوده 67500 دلار معامله میشد، 40 درصد افت داشته است.

شاخص ترس و طمع کریپتو، که توسط سایت Alternative.me ارائه شده است، عددی بین یک تا 100 را ایجاد می‌کند. اعداد بالاتر نشان می‌دهد که حرص و طمع بازار را تحت سلطه خود درآورده است و  تعداد خریداران بیشتر هست، در حالی که عددهای پایین‌تر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ترسیده‌اند.

شاخص ترس و طمع در هفته گذشته در محدوده «ترس شدید» قرار گرفت و از مقدار 37 در هفته گذشته به 22 در روز جمعه به شدت سقوط کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.