تزریق پول به تنهایی راهگشا نیست

تزریق پول به تنهایی راهگشا نیست
خلاصه اخبار

مدیرعامل بانک صادرات گفت: تزریق پول در بنگاه ها به تنهایی راهگشا نیست و باید تقاضای کل در جامعه را افزایش داد.

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا، حجت الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات که صبح امروز در جلسه هیات نمایندگان اتاق تهران و برای امضای تفاهم نامه با اعضای این اتاق سخن می گفت ؛ افزود: نظام بانکی دچار مشکلاتی است که شاید ریشه آن به ده ها سال پیش بازمی‌گردد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در سال ٩٨ با تجدید ساختار مالی بانک صادرات ایران خدمات بیشتری را ارائه دهیم، افزود: در سه ماهه پایانی ٩٧ افزایش سهم بازار داشتیم.

صیدی با بیان اینکه طرح طراوت بانک صادرات را در اولین روزهای سال رونق تولید معرفی کردیم، گفت: این یک طرح اعتباری ویژه تولید است و از ابتدای زنجیره تولید تا پایان آن را در بر می‌گیرد.

مدیرعامل بانک صادرات خاطرنشان کرد: به این نتیجه رسیده ایم که تزریق پول در بنگاه ها به تنهایی راهگشا نیست و باید تقاضای کل در جامعه را افزایش داد.

وی ادامه داد: در هفته های گذشته ٢ بانک دیگر که از نظر حجم دارایی ها و سرمایه در سطح بانک صادرات هستند نیز خواستار آن شدند تا به جای معرفی طرح جددید، به طرح طراوت بانک صادرات بپیوندند و ما نیز در حال تدوین طرحی برای همکاری سه جانبه در این چارچوب هستیم.

صیدی اعلام کرد که در چارچوب طرح طراوت و برای تحریک تقاضا، کارت های اعتباری نیز به متقاضیان ارائه خواهد شد.

مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به خدمات ارزی که این بانک به بازرگانان ارائه می کند، افزود: بانک صادرات بیشترین شبکه شعب خارجی را دارد و با وجود تمام محدودیت ها، فعالیت هایی را با ارزهای رایج و داغ برای مدیریت ارز حاصل از صادرات و تامین ارز واردات آغاز کرده ایم.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه نیاز به سرمایه در گردش و تامین مالی و نقدینگی بنگاه ها سه برابر شده، ما هم تلاش کرده ایم تا ظرفیت اعتباردهی بانک صادرات را سه برابر کنیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.