میلیاردرهای بیشتری به دلیل ترس از تورم به ارزهای دیجیتال روی می آورند

میلیاردرهای بیشتری به دلیل ترس از تورم به ارزهای دیجیتال روی می آورند

تعداد میلیاردرهایی که در کریپتو سرمایه گذاری کرده اند در سال گذشته افزایش یافته است و این روند می تواند تا سال 2022 ادامه یابد زیرا ترس ها از ارزهای فیات شدت گرفته است.

پیش از این، سرمایه‌گذاران ضد کریپتو به شدت به بیت‌کوین و التکوین‌ها به عنوان پوششی در برابر تورم ارزهای فیات روی آورده‌اند.

یکی از این نمونه ها توماس پیترفی، میلیاردر مجارستانی تبار است که در مصاحبه ای در اول ژانویه گفت که اگر فیات «به جهنم برود» داشتن 2 تا 3 درصد از پرتفوی خود در ارزهای دیجیتال عاقلانه است گفته می شود که او ۲۵ میلیارد دلار ثروت دارد.

شرکت پیترفی (Interactive Brokers Group Inc) اعلام کرد که در اواسط سال 2020 به دنبال افزایش تقاضا برای ارزهای دیجیتال، معاملات این دارایی‌ها را به مشتریان خود ارائه می دهد.

این شرکت در حال حاضر بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و بیت‌کوین کش را به مشتریان خود ارائه می‌کند، اما این خدمات را با 5 تا 10 کوین دیگر در این ماه افزایش خواهد داد.

پیترفی، که خودش مقدار نامعلومی از رمزارزها را در اختیار دارد، گفت که این امکان وجود دارد که دارایی‌های دیجیتالی بتوانند «بازده فوق‌العاده‌ای» داشته باشند، حتی اگر برخی از آنها به صفر برسند.

در اوایل دسامبر، این میلیاردر پیش بینی کرد که بیت کوین می تواند تا 100000 دلار افزایش قیمت را تجربه کند.

ری دالیو (بنیانگذار Bridgewater Associates) میلیاردر مشهور دیگری است که در سال گذشته فاش کرد که سبد سهام او حاوی مقداری بیت کوین و اتریوم است.

این افشاگری تنها چند ماه پس از آن رخ داد که او ویژگی‌های کریپتو را به عنوان ذخیره‌ای از ارزش زیر سوال برد.

او اکنون دیدگاه خود را تغییر داده است و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال را به عنوان پول جایگزین در دنیایی می‌بیند که پول نقد در ان مانند زباله است و تورم در این دنیا قدرت خرید را از بین می‌برد.

وی همچنین گفت که پول نقد، که اکثر سرمایه گذاران فکر می کنند امن ترین سرمایه گذاری است، به نظر من، بدترین سرمایه گذاری است وی همچنین بیان کرد که از ماندگاری کریپتو تحت تاثیر قرار گرفته است.

پل تودور جونز (مدیر صندوق تامینی) نیز سال گذشته بیت کوین را خریداری کرد و این حرکت را پوششی در برابر تورم نامید.

بسته های محرک ناشی از بیماری کرونا باعث آشفتگی اقتصادی در سراسر جهان شده است که پیامدهای آن می تواند برای سال ها باقی بماند.

در ایالات متحده، تورم در بالاترین سطح 4 دهه گذشته قرار گرفته است.

میلیاردرها در حال حاضر علائم خطر ارزهای فیات و دستکاری بانک مرکزی را مشاهده میکنند و به طور فزاینده‌ای به ارزهای دیجیتال روی می آورند.

اگر این روند ادامه یابد در سال 2022 می توانیم شاهد پیوستن سرمایه گذاران ثروتمند بیشتری به این حوزه باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.