تراکنش عجیب اتریوم با کارمزد ۳۰۰ هزار دلاری !

تراکنش عجیب اتریوم با کارمزد ۳۰۰ هزار دلاری !
خلاصه اخبار

روز سه‌شنبه ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) استخر استخراج اتریوم اسپارک‌پول (Sparkpool) بیش از ۲,۰۰۰ اتریوم (معادل ۳۳۰ هزار دلار) برای استخراج یک بلاک در بلاک چین اتریوم دریافت کرد. این مقدار حدود ۶۰۰ برابر بیشتر از پاداش استاندارد بلاک شبکه اتریوم است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، طبق پروتکل اتریوم ماینرهای تاییدکننده بلاک به ازای هر بلاک تراکنش جدیدی که به بلاک چین اضافه می‌کنند، ۳ اتریوم (حدود ۵۰۰ دلار) پاداش می‌گیرند. علاوه بر این مبلغ اندکی هم به تراکنش‌ها برای انگیزه دادن به استخراج‌کنندگان جهت تایید و افزودن تراکنش‌های جدید در بلاک‌های استخراج شده تعلق می‌گیرد.

با این حال طبق داده‌های مرورگر بلاک چین اتریوم بلاک‌اسکات، استخر اسپارک‌پول با استخراج بلاک شماره ۷,۲۳۸,۲۹۰ که تنها حاوی ۲۱۰ تراکنش معتبر بود، ۲,۱۰۳.۱۴۸۵ واحد اتر دریافت کرد.

همانطور که توسط جیمی ژانگ (Jimmy Zhong)، مدیر پلتفرم کاربردی غیرمتمرکز IOST، در توییتر به آن اشاره شد، این فعالیت عجیب‌وغریب می‌تواند به دلیل اشتباه یکی از کاربران اتریوم (یا چند کاربر) در الحاق کارمزد‌های فوق‌العاده بالا به تراکنش‌هایشان باشد.

یا شاید هم این نشانه‌ای از خیرخواهی یک حامی ناشناس برای جامعه ماینینگ اتریوم باشد که در روزهای گذشته درباره طرح پیشنهادی ستیزه‌جویانه‌ای برای تغییر تراشه‌های استخراج اتریوم، سبب چند دستگی آن‌ها شده است.

به اعتقاد برخی دیگر این اقدام شاید یک پول‌شویی ایثارگرانه در بلاک چین اتریوم برای پنهان ساختن پول‌هایی بوده باشد که از راه‌های غیرقانونی به دست آمده‌اند.

اما با نگاه به گذشته دنیای ارزهای دیجیتال، احتمال خطای انسانی به اندازه‌ای که بقیه فکر می‌کنند هم نامحتمل نیست. در جولای ۲۰۱۴ یکی از کاربران، تراکنشی به ارزش ۳۰ بیت کوین را با کارمزد ۳۸ بیت کوین به دلیل اشتباه تایپی ارسال کرده بود. این نوع خطا علی‌رغم بهبود تجربه کاربری (UX)، در مقیاس بزرگ می‌تواند محتمل به نظر رسد.