ترامپ و مکرون درباره ایران باهم گفت وگو کردند

ترامپ و مکرون درباره ایران باهم گفت وگو کردند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، کاخ الیزه افزوده است: در گفت وگوی تلفنی مکرون و ترامپ دو طرف همچنین درباره نشست آتی گروه هفت در فرانسه صحبت کردند. رئیس جمهوری فرانسه همچنین در گفت وگو با ترامپ بر لزوم یک توافق جهانی در خصوص وضع مالیات بر شرکت های خدمات دیجیتالی تاکید کرد. […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، کاخ الیزه افزوده است: در گفت وگوی تلفنی مکرون و ترامپ دو طرف همچنین درباره نشست آتی گروه هفت در فرانسه صحبت کردند.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین در گفت وگو با ترامپ بر لزوم یک توافق جهانی در خصوص وضع مالیات بر شرکت های خدمات دیجیتالی تاکید کرد.

ترامپ روز جمعه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: فرانسه به تازگی مالیات دیجیتالی علیه شرکت‌های بزرگ فناوری آمریکا وضع کرده است. اگر قرار است کسی بر آنها مالیات ببندد این کشور مادر آنها یعنی آمریکا خواهد بود. ما به زودی اقدامات متقابل قابل توجهی علیه حماقت مکرون اعلام خواهیم کرد.

چهل و پنجمین نشست سران گروه هفت،۲۵ تا ۲۷ اوت سال ۲۰۱۹ (۳ تا ۵ شهریور) در شهر «بیاریتز» فرانسه برگزار می شود.

پیش تر نیز دفتر نخست وزیری انگلیس با انتشار خبری اعلام کرد که دونالد ترامپ و بوریس جانسون در تماس تلفنی پیرامون تنش در رابطه با ایران گفت وگو کردند.

هفته گذشته «عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه در پاریس گفت وگو کرده بود.

عباس عراقچی فرستاده ویژه رئیس جمهوری ایران سه شنبه گذشته در دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه پیام کتبی دکتر روحانی را تقدیم وی کرد و هر دو بر استفاده از دیپلماسی برای برقراری صلح در جهان تاکید کردند.