ترامپ: رهبر کره شمالی هرگز من را ناامید نمی‌کند

ترامپ: رهبر کره شمالی هرگز من را ناامید نمی‌کند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ با انتشار پیام‌هایی در حساب کاربری خود در توئیتر تلاش کرد آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی را کم‌اهمیت جلوه دهد و وانمود کند کره شمالی با اقدام اخیر خود باعث ناامیدی وی نشده است. رئیس‌جمهور آمریکا که از زمان ورودش به کاخ سفید تلاش زیادی برای […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ با انتشار پیام‌هایی در حساب کاربری خود در توئیتر تلاش کرد آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی را کم‌اهمیت جلوه دهد و وانمود کند کره شمالی با اقدام اخیر خود باعث ناامیدی وی نشده است.

رئیس‌جمهور آمریکا که از زمان ورودش به کاخ سفید تلاش زیادی برای دستیابی به یک توافق نمایشی با کره شمالی از خود نشان داده است، روز جمعه در توئیتر نوشت: «کیم جونگ اون و کره شمالی در روزهای اخیر سه موشک کوتاه‌بُرد آزمایش کرده‌اند. این آزمایش‌های موشکی نقض توافقاتی که ما در سنگاپور امضا کردیم، محسوب نمی‌شود زیرا ما در آنجا درباره موشک‌های کوتاه‌برد صحبتی نکردیم. البته کره شمالی احتمالاً قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد را نقض کرده است.»

ترامپ در توئیت دیگری افزود: «رئیس کیم نمی‌خواهد من را ناامید کند و اعتماد بینمان را از بین ببرد. کره شمالی دستاوردهای بسیار زیادی پیش رو دارد. ظرفیت کشور کره شمالی تحت رهبری کیم جونگ اون، نامحدود است. البته چیزهای زیادی نیز برای از دست دادن وجود دارد. شاید من اشتباه می‌کنم، اما معتقدم رئیس کیم آرزوهای بزرگ و زیبایی برای کشورش دارد و تنها آمریکا به ریاست جمهوری من می‌تواند این آرزوها را محقق کند. او کار درست را انجام خواهد داد زیرا بسیار بسیار باهوش است. او نمی‌خواهد دوست خود یعنی رئیس‌جمهور ترامپ را ناامید کند.»

کره شمالی بامداد روز جمعه به وقت محلی دو موشک کوتاه‌برد را آزمایش کرد. این کشور هفته گذشته نیز دو موشک بالستیک آزمایش کرده و دو هفته قبل نیز از یک زیردریایی غول‌پیکر با قابلیت حمل موشک های بالستیک رونمایی کرده بود.

رسانه‌های رسمی کره شمالی این آزمایش را هشداری به جنگ طلبان کره جنوبی ارزیابی کرده و اعلام کردند چاره‌ای جز توسعه توانمندی‌های تسلیحاتی خود ندارد.

مقامات آمریکایی از جمله شخص ترامپ، مایک پامپئو وزیر امور خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی در اظهارات اخیر خود درباره آزمایش‌های موشکی کره شمالی، به‌صورت هماهنگ مدعی شده‌اند که این آزمایش‌ها از لحاظ امنیتی اهمیت چندانی ندارد.