ترامپ در نامه‌ای خشم‌آلود رای قریب‌الوقوع استیضاح را محکوم کرد

ترامپ در نامه‌ای خشم‌آلود رای قریب‌الوقوع استیضاح را محکوم کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای که سه شنبه ارسال شد نوشت: “شما اهمیت این واژه زشت یعنی استیضاح را کم کرده اید!” ترامپ در ارتباط با این ادعا که برای منافع سیاسی شخصی خود به دولت اوکراین فشار آورد با رای استیضاح روبروست. انتظار تصویب طرح […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای که سه شنبه ارسال شد نوشت: “شما اهمیت این واژه زشت یعنی استیضاح را کم کرده اید!”

ترامپ در ارتباط با این ادعا که برای منافع سیاسی شخصی خود به دولت اوکراین فشار آورد با رای استیضاح روبروست.

انتظار تصویب طرح استیضاح در امروز چهارشنبه در مجلس نمایندگان می رود تا بعد محاکمه ای در مجلس سنا که در کنترل جمهوری خواهان است برگزار شود.

ترامپ در نامه شش صفحه ای خود به فرآیند استیضاح تاخت و نانسی پلوسی را محکوم کرد.

او در حالی این نامه را می نویسد که سعی کرده است با جلوگیری از شهادت مقام ها و دستیاران کاخ سفید در کمیته های مجلس نمایندگان، فرآیند تحقیقات استیضاح را مختل کند.

ترامپ در نامه اش ادعا کرد که “از همان ابتدای این استیضاح ساختگی، از اصول فرآیند عادلانه قانونی محروم بوده است.”

او حتی گفت “از بنیادی ترین حق اعطا شده در قانون اساسی، یعنی عرضه شواهد محروم شده است.”

این در حالی است که دموکرات ها علنا از رئیس جمهوری و وکلایش دعوت کردند شواهد خود را عرضه کنند. وکلای او حتی امکان پرسش از شاهدان را داشتند اما کاخ سفید از شرکت در این فرآیند خودداری کرد.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، در طرح استیضاح ترامپ دو اتهام مطرح شده: اول کارشکنی در کار کنگره، به دلیل خودداری از همکاری با تحقیقات استیضاح، ممانعت از شهادت دادن کارمندان کاخ سفید و امتناع از ارائه شواهد و اسناد؛ و دیگری تلاش برای استفاده از مقام خود برای فشار بر اوکراین برای تحقیقات درباره رقیب دموکراتش جو بایدن.

اگر این طرح در مجلس رای بیاورد، ترامپ سومین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا خواهد بود که استیضاح می شود. او سپس باید در سنا محاکمه شود، جایی که سناتورهای دو حزب وظیفه دارند به عنوان اعضای هیات منصفه بی طرفانه عمل کنند.

چاک شومر رهبر دموکرات های سنا گفت: “اگر بندهای استیضاح به سنا فرستاده شود، تک تک سناتورها باید سوگند یاد کنند که مجری “عدالتی بی طرفانه” خواهند بود. اطمینان از عادلانه و صادقانه بودن محاکمه در سنا، به طوری که اجازه آشکار شدن کلیه حقایق را بدهد، از بالاترین اهمیت برخوردار است.”