ترامپ به بهانه کریسمس تعرفه‌های چین را به تعویق انداخت

ترامپ به بهانه کریسمس تعرفه‌های چین را به تعویق انداخت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، به گزارش ایسنا، منابع مطلع به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفتند که مشاوران به دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا هشدار دادند که اعمال تعرفه روی تمام کالاهای وارداتی از چین می‌تواند کریسمس را “خراب” کند. به گزارش هیل،‌ این گزارش در واکنش به اعلام کاخ سفید مبنی بر تعویق اعلام […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، به گزارش ایسنا، منابع مطلع به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفتند که مشاوران به دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا هشدار دادند که اعمال تعرفه روی تمام کالاهای وارداتی از چین می‌تواند کریسمس را “خراب” کند.
به گزارش هیل،‌ این گزارش در واکنش به اعلام کاخ سفید مبنی بر تعویق اعلام تعرفه‌های خاص روی کالاهای چینی تا ۱۵ دسامبر منتشر شد. بدین ترتیب، اجرای تعرفه‌ کالاهایی مانند تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ، کنسول‌های بازی، اسباب‌بازی‌های خاص، مانیتورهای کامپیوتر و ایتم‌های خاصی از کفش و پوشاک تا ان تاریخ به تعویق افتاده است.
بسیاری از این اقلام جزو خریدهای مردم امریکا به مناسبت تعطیلات هستند که باعث رشد هزینه‌های مصرف‌کنندگان می‌شود. تقریبا ۷۰ درصد اقتصاد امریکا حاصل هزینه مصرف‌کنندگان است و اکثر فروشگاه‌های زنجیره‌ای سود سالانه خودشان را مدیون فروش‌ به مناسبت تعطیلات هستند. صاحبان کسب و کار هشدار داده بودند که اعمال تعرفه‌های جدید ممکن است به تعطیلی فروشگاه‌ها، افزایش قیمت‌ها و اخراج کارکنان پیش از تعطیلات شود.
کاخ سفید به سوالات پایگاه خبری هیل در رابطه با گزارش سی‌ان‌ان پاسخی نداد.
تشدید تنش‌های تجاری با چین نگرانی‌هایی را درباره اوضاع اقتصاد جهانی به وجود اورده است، ان هم در شرایطی که تحلیلگران اقتصادی بانک امریکا، گلدمن ساکس و مودی درباره رشد تهدید رکود هشدار داده‌اند.