ترامپ: بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود

ترامپ: بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود
خلاصه اخبار

رییس جمهور آمریکا تاکید کرد، اگر بروکسل آن چه را که لندن در بریگزیت می‌خواهد به آن ندهد، انگلیس باید از پرداخت لایحه جدایی‌اش از اتحادیه اروپا به مبلغ 39 میلیارد پوند، امتناع کرده و از مذاکرات خارج شود.

به‌ گزارش سیگنال به نقل از ‌ایسنا، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در آستانه سفر رسمی‌اش به انگلیس که از روز دوشنبه آغاز می‌شود، در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ ساندی تایمز، گفت‌: نخست وزیر بعدی انگلیس باید نایجل فاراژ، حامی اصلی بریگزیت را برای انجام مذاکرات با اتحادیه اروپا بفرستد.

وی ادامه‌ داد: انگلیس باید در سال جاری میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود. آنها باید این کار را فیصله دهند. آنها باید موضوع این توافق را بندند. اگر من جای آنها بودم و آنچه را که می‌خواستم دریافت نمی‌کردم از مذاکرات خارج می‌شدم. اگر شما به یک توافق عادلانه دست نیافتید از مذاکرات خارج شوید.

دونالد ترامپ هم‌چنین بار دیگر حمایت خود را از کاندیداهای نخست وزیری که اعلام کرده‌اند انگلیس باید با یا بدون توافق در تاریخ تعیین شده ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود، تکرار کرد.

این کاندیداها شامل بوریس جانسون، وزیر امور خارجه سابق، دومینک راب، وزیر سابق بریگزیت و ساجد جاوید، وزیر کشور انگلیس هستند.

ترامپ همچنین گفت‌: پس از پیروزی نایجل فاراژ در انتخابات پارلمان اروپا در ماه گذشته محافظه کاران اشتباه می‌کنند که نایجل فاراژ، رهبر حزب بریگزیت را وارد مذاکرات بروکسل نمی‌کنند.

رییس جمهور آمریکا افزود: من نایجل را بسیار دوست دارم و او پیشنهادات بسیاری برای ارائه دارد و فرد بسیار باهوشی است. آنها نایجل را وارد مذاکرات نمی‌کنند، اما به نظرم اگر آنها این کار را کرده بودند چقدر پیشرفت بهتر و بیشتری داشتند. آنها هنوز به این موضوع نرسیده‌اند.

وی در ادامه اظهاراتش درخصوص لایحه جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا به مبلغ ۳۹ میلیارد پوند، یادآور شد: اگر من جای آنها بودم هرگز ۵۰ میلیارد دلار را پرداخت نمی کردم. این یک مبلغ بسیار هنگفت است.

ترامپ همچنین گفت‌: پیش از اینکه اجازه دهم آژانس اطلاعاتی آمریکا اطلاعات محرمانه بسیار مهم خود را با یک دولت چپ افراطی در انگلیس به اشتراک بگذارد باید به خوبی جرمی کوربین، رهبر حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس را بشناسم.

رییس جمهور آمریکا در همین حال به وزرای انگلیسی هشدار داد که باید بسیار مراقب باشند تا با اجازه ورود دادن به کمپانی چینی هوآویی در شبکه جدید تلفن همراه 5G انگلیس، تبادل اطلاعات را به خطر نیاندازند.