ترامپ با مکزیک به توافق رسید / تعرفه ها اعمال نمی‌شوند

ترامپ با مکزیک به توافق رسید / تعرفه ها اعمال نمی‌شوند
خلاصه اخبار

دونالد ترامپ اعلام کرد که با مکزیک به توافق رسیده و تعرفه ها بر این کشور که قرار بود از دوشنبه آغاز شوند کاملا تعلیق خواهند شد.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان ان، دونالد ترامپ روز جمعه در صفحه توئیتر خود نوشت «خوشحالم که به شما اعلام کنم ایالات متحده و مکزیک با همدیگر به توافق رسیدند و تعرفه ها که قرار بود از روز دوشنبه آغاز شوند به تعلیق در می‌آیند».

هفته گذشته ترامپ عنوان کرد که برای جلوگیری از موج مهاجرت مهاجران غیرقانونی قصد دارد که از روز 10 ژوئن بر تمامی کالاهای وارداتی از مکزیک تعرفه اعمال کند و در صورتی که مکزیک از ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا جلوگیری نکند این تعرفه‌ها به 25 درصد افزایش خواهند یافت.

دو هیئت مکزیکی و آمریکایی در حالی این هفته با یکدیگر مذاکره کردند که ترامپ این هفته را در سفر اروپایی خود به ویژه بریتانیا به سر می‌برد.

ترامپ از تعرفه ها به عنوان ابزاری برای مکانیسم چانه زنی خود با کشورها استفاده می‌کند و از آن به عنوان تهدیدی علیه کشورها استفاده می کند تا بتواند سیاست های خود را به آنها دیکته کند.

جنگ تجاری آمریکا با چین، مکزیک و اخیرا هند در همین راستا صورت گرفته و با اعمال تعرفه ها دونالد ترامپ قصد داشته کشورها را به پذیرش سیاست هایی خود وادار کند.

بسیاری از شرکت‌های آمریکایی به ویژه نفت و گاز از احتمال وضع تعرفه علیه مکزیک هشدار داده بودند و بیان کرده بودند که با این تعرفه ها سیاست های توسعه ی بازارهای جدید برای صنایع آمریکایی را در معرض خطر قرار می دهد.