ترامپ باز هم خواستار دلار ارزان شد

ترامپ باز هم خواستار دلار ارزان شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، دونالد ترامپ بار دیگر در پیامی توییتری از مقامات بانک مرکزی امریکا خواست تا نرخ بهره را کاهش دهند و سیاست‌های محرک بیشتری برای اقتصاد این کشور در نظر بگیرند. وی با شکایت از بالا بودن ارزش دلار در مقابل سایر ارزهای جهانی گفت که دلار نیرومند […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، دونالد ترامپ بار دیگر در پیامی توییتری از مقامات بانک مرکزی امریکا خواست تا نرخ بهره را کاهش دهند و سیاست‌های محرک بیشتری برای اقتصاد این کشور در نظر بگیرند. وی با شکایت از بالا بودن ارزش دلار در مقابل سایر ارزهای جهانی گفت که دلار نیرومند به طرز ناراحت‌کننده‌ای به سایر نقاط جهان اسیب‌زده است.

ترامپ با رد نگرانی‌ها از وقوع رکود در اقتصاد امریکا نوشت که عملکرد اقتصاد این کشور قطعا بسیار خوب بوده است. وی با انتقاد از جروم پاول- رییس فدرال رزرو – نوشت که وی باید زودتر از این‌ها نرخ بهره را کاهش می‌داد.

در شرایطی که تشدید جنگ تجاری با چین و کاهش شدید بازدهی اوراق ۱۰ ساله قرضه وزارت خزانه داری امریکا نگرانی را از وقوع رکود در بزرگ ترین اقتصاد جهان تشدید کرده است، ترامپ تاکید کرد اقتصاد در وضع خوبی قرار دارد: فکر نمی‌کنم شاهد وقوع رکود باشیم. داریم خوب کار می‌کنیم و مصرف‌کنندگان نیز ثروتمند هستند. من نرخ مالیات را به میزان زیادی کاهش دادم که پول زیادی را به مالیات دهندگان برگرداند.

از سوی دیگر لری کودلو- مشاور اقتصادی کاخ سفید – دیروز در مصاحبه با فاکس نیوز گفت که چشم اندازی در مورد وقوع رکود اقتصادی در امریکا وجود ندارد و وقتی به عملکرد سایر نقاط جهان نگاه شود معلوم می‌شود که اقتصاد امریکا چه قدر خوب عمل کرده است. وی افزود: مصرف کنندگان کار می کنند، دستمزدشان بیشتر شده است و ان ها این پول را خرج یا پس‌انداز می کنند.

ماه گذشته فدرال رزرو برای نخستین بار در طول ۱۰ سال اخیر نرخ بهره را کاهش داد و انتظار می‌رود که کاهش‌های بیش‌تری در راه باشند. دونالد ترامپ تاکنون ۴۰ توییت انتقادی از جروم پاول و عملکرد فدرال رزرو داشته است و در ان‌ها خواهان کاهش نرخ بهره و ارزش دلار شده است.