ترامپ: از کاهش رشد اقتصادی چین خوشحالم

ترامپ: از کاهش رشد اقتصادی چین خوشحالم
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، پایان اختلافات تجاری میان چین و آمریکا با وجودی که چین حاضر به تعظیم در برابر خواسته های واشنگتن مبنی بر اصلاحات سیاسی و صنعتی نیست، دست نیافتنی به نظر می رسد. چین اعلام کرده است که رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی با […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، پایان اختلافات تجاری میان چین و آمریکا با وجودی که چین حاضر به تعظیم در برابر خواسته های واشنگتن مبنی بر اصلاحات سیاسی و صنعتی نیست، دست نیافتنی به نظر می رسد.

چین اعلام کرده است که رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به مدت سه ماهه اول به ۶.۲ درصد رسیده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از کاهش رشد اقتصادی چین ابراز خوشنودی کرده و اعلام کرد که کاهش رشد اقتصادی این کشور به دلیل اقدامات ماست.

با وجود اعلام آتش بس میان روسای جمهوری دو کشور، به نظر می رسد که مذاکرات میان چین و آمریکا متوقف شده است.

با این حال، واقعیت این است که اقتصاد چین بسیار بزرگتر از چند سال پیش است به گونه ای که حتی رشد کندتر، از لحاظ صادرات کالاهای عمده استرالیا همچون سنگ آهن و زغال سنگ، روند رو به رشد خود ادامه می دهد.

آمریکا در حال حاضر بر واردات کالاهایی به ارزش بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار از چین تعرفه ۱۰ تا ۲۵ درصدی اعمال کرده است و چین نیز در اقدام متقابل، ۱۱۰ میلیارد دلار از اقلام وارداتی خود از آمریکا را مشمول تعرفه کرده است.