ترامپ از برگزاری جشن هالووین استقبال کرد

ترامپ از برگزاری جشن هالووین استقبال کرد
به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، آمریکا روز جمعه شاهد رکورد بی سابقه مبتلایان به ویروس کرونا بوده، طوری که در 24 ساعت گذشته بیش از 77 هزار و 640 نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شده و 921 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پیش از این بیشترین آمار مبتلایان روزانه کرونا در آمریکا در اواسط ماه جولای (مرداد) با 75 هزار 723 نفر بوده است.

روند افزایش بی سابقه شیوع ویروس کرونا در آمریکا در حالی رخ می‌دهد که دونالد ترامپ که به ادعای خود دیگر به ویروس کرونا مبتلا نیست از برگزاری جشن هالووین در روز یکشنبه استقبال کرد. 

وی در آخرین مناظره خود با جو بایدن دوباره بر کم اهمیت بودن کرونا تاکید کرد و گفت: همه گیری به زودی پایان خواهد یافت.

دکتر “آشیش جها” رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون گفت: ما امروز سخنانی از رییس جمهوری می‌شنویم که در ماه فوریه، مارس، آوریل و مه گفته بود که همه چیز برطرف خواهد شد و ویروس از بین خواهد رفت.

دکتر جها در ادامه افزود: متاسفانه سخنان رییس جمهوری آن چیزی نیست که آمارها نشان می‌دهد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون هشت میلیون و 678 هزار و 288 نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شده‌اند و 228 هزار و 620 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

در پی تاثیر کرونا بر اقتصاد و ناکارآمدی دولت ترامپ، وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که در هفته گذشته 787 هزار نفر بیکار شده و درخواست دریافت مزایای بیکاری ارایه کرده‌اند.

به گزارش «رویترز»، در هفته منتهی به 17 اکتبر (26 مهر) تنها 787 هزار نفر درخواست دریافت مزایای بیکاری کرده‌اند و این آمار نشان می‌دهد که روند بهبود بازار کار در آمریکا به کندی پیش می‌رود.