تراز درامدی وبملت کاهش یافت

تراز درامدی وبملت کاهش یافت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، بانک ملت در تیر ماه درآمد تسهیلات اعطایی هزار و 664 میلیارد تومانی ساخته است و به سپرده‌های سرمایه‌گذاری، سود هزار و 170 میلیارد تومانی اعطا کرده است بنابراین تراز درآمدی بانک به 494 میلیارد تومان رسیده است که به دلیل کاهش درآمد، تراز درآمدی بانک نسبت به […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، بانک ملت در تیر ماه درآمد تسهیلات اعطایی هزار و 664 میلیارد تومانی ساخته است و به سپرده‌های سرمایه‌گذاری، سود هزار و 170 میلیارد تومانی اعطا کرده است بنابراین تراز درآمدی بانک به 494 میلیارد تومان رسیده است که به دلیل کاهش درآمد، تراز درآمدی بانک نسبت به خرداد ماه کاهش یافت.

درآمد وبملت کاهش یافت

درآمد بانک از محل تهسیلات اعطایی در تیر ماه به کمترین میزان خود در چهار ماه فصل بهار رسیده است. در خرداد ماه بانک ملت با درآمد دو هزار و 19 میلیارد تومانی بالاترین سطح درآمدی را کسب نموده است. درآمد تیر ماه بانک ملت حتی از سطح درآمدی فروردین ماه بانک پایین تر بوده و به هزار و 664 میلیارد تومان رسیده است. این موضوع موجب شده است تراز درآمدی بانک ملت با کاهش قابل توجه به 494 میلیارد تومان برسید. در حالی که سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری در چهار ماه از سال 98 توزان داشته و از یک روند ثابتی برخوردا بوده است.

تسهیلات اعطایی بانک کاهش یافت

بخشی از درآمد بانک را درآمدهای مشاع تشکیل می‌دهد که سپرده‌ها به عنوان منبع درآمدی در این بخش به شمار می‌روند. بنابراین جذب هر چه بیشتر سپرده‌ها می‌تواند به افزایش درآمد مشاع بانک کمک کند. بررسی روند جذب سپرده بانک ملت نشان می‌دهد بانک ملت توانسته از ابتدای فروردین 98 تا انتهای تیر ماه 1,816,425 میلیارد تومان سپرده جذب کند. در طرف دیگر اعطای تسهیلات از محل سپرده‌های دریافتی، تخصیص سپرده‌ها به شمار رفته و درآمدهای آتی بانک را مشخص می‌نماید. میزان تسهیلات اعطایی بانک طی دوره 4 ماهه فصل بهار 469,144 میلیارد تومان است که با سپرده‌های جذب شده اختلاف قابل توجهی دارد. دلیل این موضوع، به ماهیت سپرده‌ها بازرمی‌گردد که از کل سپرده‌های دریافتی، بخش کمی مربوط به سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلند مدت بوده و باقی سپرده‌ها ماهیت جاری دارند. ماهیت سپرده‌های جاری برای بانک هزینه بر بوده چراکه بانک اجازه تخصیص نداشته و با هزینه قابل توجه این سپرده‌ها را نگه‌داری می‌کند.

بررسی روند تسهیلات اعطایی بانک در تیر ماه حاکی از آن است که کاهش قابل توجهی در این بخش روی داده است. بانک ملت در خرداد ماه مبلغ 206 هزار و 547 میلیارد تومان تسهیلات اعطا کرده است که این مبلغ در تیر ماه به 45 هزار و 285 میلیارد تومان رسیده است.

نکات مثبت و منفی گزارش ماهانه بانک ملت

کاهش تسهیلات اعطایی: تسهیلات اعطایی بانک ملت در تیر ماه کاهش یافت که این موضوع درآمد مشاع بانک در دوره‌های آتی را کاهش می‌دهد.

افزایش سپرده‌های دریافتی: افزایش سپرده‌های دریافتی که بخش زیادی از آن را سپرده‌های جاری تشکیل می‌دهد، قابل تخصیص به تسهیلات نمی‌باشد اما منبعی برای درآمدهای غیر مشاع به شمار می‌رود. چرا که سپرده‌های جاری با افزایش تراکنشات بانکی همراه بوده و درآمد کارمزدی بانک را افزایش خواهد داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها