تداوم کاهش تولید اوپک

تداوم کاهش تولید اوپک
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، طبق آمار اوپک، عربستان سعودی در ماه مه ۶۹/ ۹ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد. ریاض تحت پیمان کاهش تولید اوپک در ماه‌های گذشته پایین ۳/ ۱۰ میلیون بشکه در روز تولید کرده است. کویت و امارات متحده عربی که سایر تولیدکنندگان بزرگ اوپک هستند […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، طبق آمار اوپک، عربستان سعودی در ماه مه ۶۹/ ۹ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد. ریاض تحت پیمان کاهش تولید اوپک در ماه‌های گذشته پایین ۳/ ۱۰ میلیون بشکه در روز تولید کرده است. کویت و امارات متحده عربی که سایر تولیدکنندگان بزرگ اوپک هستند تولیدشان را در ژوئیه مطابق با سهمیه تولید اوپک حفظ خواهند کرد و تولیدشان را افزایش نمی‌دهند. کویت در ماه مه ۷۱/ ۲ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده بود و تولید امارات متحده عربی ۰۶/ ۳ میلیون بشکه در روز بود که تولید هر دو کشور پایین سهمیه تولیدشان بود. این اقدامات نشان می‌دهد تولیدکنندگان بزرگ اوپک خواهان ادامه توافق فعلی کاهش تولید هستند.اوپک، روسیه و شماری دیگر از تولیدکنندگان غیراوپک از اول ژانویه توافقی را به اجرا گذاشته‌اند که تحت آن تولیدشان را به میزان ۲/ ۱ میلیون بشکه در روز محدود کرده‌اند. این توافق ۶ماهه در آخر ژوئن منقضی می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.