تداخل سیگنال‌ها در بازار نفت

تداخل سیگنال‌ها در بازار نفت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، در کنار نگرانی‌هایی که همچنان از کند شدن رشد جهانی اقتصاد وجود دارد، انتظارها از کاهش سطح ذخایر نفت خام تجاری آمریکا به‌عنوان نشانه‌ای از کاهش عرضه، ادامه دارد. بر اساس یک نظرسنجی که بلومبرگ انجام داده است، افزایش استفاده از خودرو در فصل تابستان در آمریکا، یکی […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، در کنار نگرانی‌هایی که همچنان از کند شدن رشد جهانی اقتصاد وجود دارد، انتظارها از کاهش سطح ذخایر نفت خام تجاری آمریکا به‌عنوان نشانه‌ای از کاهش عرضه، ادامه دارد. بر اساس یک نظرسنجی که بلومبرگ انجام داده است، افزایش استفاده از خودرو در فصل تابستان در آمریکا، یکی از دلایل افت این ذخایر است. آمار رسمی از ذخایر نفت خام تجاری آمریکا بامداد چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می‌شود. از دیگر دلایلی که انتظار افت ۷/ ۲ میلیون بشکه‌ای این ذخایر را ایجاد کرده، بالا باقی ماندن فعالیت پالایشگاه‌ها در آمریکا است. نظرسنجی‌های اس‌اندپی گلوبال پلتس نشان می‌دهد پالایشگاه‌ها در هفته گذشته همچنان با ظرفیت ۴/ ۹۶ درصد مشغول به کار بوده‌اند. پالایشگاه‌های آمریکایی در هفته منتهی به دوم اوت، ۸/ ۱۷ میلیون بشکه در روز نفت مصرف کرده‌اند که بالاتر از میانگین پنج سال گذشته بوده است.

 اما تداوم نگرانی‌ها از کند شدن رشد تقاضا و وخیم‌تر شدن اوضاع آن در پی تشدید جنگ تجاری و همچنین افت مداوم قیمت نفت در هفته گذشته، باعث شد تا عربستان و روسیه بر تعهدات کاهش تولید تاکید کنند. این تاکیدات که با برنامه کاهش تولید و صادرات عربستان در سپتامبر همراه شد، روند افت قیمت‌ها را تا حدودی کنترل کرد. سعودی‌ها در کنار اعلام آمادگی برای کاهش تولید بیشتر، بار دیگر انتشار سهام آرامکو را مورد توجه قرار دادند. از نگاه کارشناسان مطرح شدن بحث IPO بعد از مدت‌ها سکوت، نشانه‌ای از علاقه عربستان برای حفظ قیمت نفت است. در کنار تمام مشکلاتی که جنگ تجاری آمریکا برای بازار جهانی نفت ایجاد کرده، رشد تولید شیل این کشور نیز عامل دیگری برای فشار بر قیمت‌ها و لزوم افزایش تحرکات عربستان برای حفظ تعادل بازار نفت شده است. به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد در ماه آینده میلادی (یعنی همزمان با شروع برنامه کاهش تولید و صادرات نفت خام عربستان)، تولید نفت از هفت میدان اصلی تشکیل‌دهنده حوزه شیل آمریکا به میزان ۸۵ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرده و مجموع تولید روزانه این میادین به رکورد ۷۷/ ۸ میلیون بشکه در روز دست پیدا کند. این میزان رشد تولید اگرچه نسبت به ماه‌های قبل کمی‌ تندتر است، اما نسبت به سال گذشته که تولیدات شیل آمریکا رشد ۲۵۰ هزار بشکه‌ای در روز را به ثبت می‌رسانند، کمتر است. با این حال رشد تولید شیل آمریکا همچنان ادامه دارد و به‌عنوان یکی از اهرم‌های فشار بر قیمت نفت سایه انداخته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.