تخلف بورس در تخصیص سهمیه صنایع فولادی

تخلف بورس در تخصیص سهمیه صنایع فولادی

به گزارش سیگنال به نقل از اخبار فولاد،

به گزارش اخبار فولاد،  علی اصغر نصراللهی در گفت وگویی در قزوین با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدکننده و صنایع فولادی در تهیه ورق فولاد مورد نیازشان اظهار داشت: با وجود اینکه وزیر صنعت دستور دادند که 30 درصد مواد اولیه صنایع فولادی در بورس عرضه شود؛ اما این دستور هیچ گاه به طور کامل اجرایی نشد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی واحدهای صنعتی حوزه فولاد تازه شروع به کار کردند و بعضی هم از قبل فعال بوده اند، طبق دستور و بخشنامه وزیر قرار شد که بر اساس گزارش عملکرد مالی هر شرکت عمل کرده و در نهایت 30 درصد فولاد مورد نیاز واحدها در بورس به آنها فروخته شود که این دستور مورد موافقت کارگروه تخصصی فولاد هم بود.

نصرالهی با بیان اینکه به عنوان یک تولیدکننده بزرگ پروفیل های فولادی سهمیه 4 هزار تنی ورق فولادی کارخانه ام را از 4 هزار به 1500 تن کاهش داده اند، گفت: وقتی به بورس برای خرید سهمیه ام مراجعه می کنم، از 1500 تن فقط 750 تن به من ورق 2 می دهند و مابقی را ورق های 3 و 4 می دهند که به درد پروفیل سازی نمی خورد.

وی ادامه داد: بنابراین از 30 درصد سهمیه فقط 15 درصد آن در بورس عملاً تامین می شود و 15 درصد مابقی را ورقی به تولیدکننده می دهند که مورد نیاز واحد صنعتی نیست. وقتی هم به مدیران بورس فولاد اعتراض می کنیم، به ما می گویند 15 درصدی که به دردت نمی خورد را ببر و در بازار بفروش یا با ورق 2 تعویض کن.

افشاگری عضو کمیسیون صنایع مجلس از تخلف آشکار فولادسازان/ فروش ارزان فولاد به خارجی ها و گران تر به تولیدکنندگان داخلی+ فیلمافشاگری عضو کمیسیون صنایع از تخلف تولیدکنندگان فولاد / فروش 500 دلاری شمش فولاد به صنایع ایرانی / به خارج 380 دلار صادر می شود

تولیدکننده را به دلالی فولاد تشویق می کنند

رئیس انجمن فولاد قزوین با بیان اینکه با این کار تولیدکننده به دلالی و قاچاق مواد اولیه فولادی تشویق می کنند، گفت: مگر واحد تولیدی و صنعتی دلال است که برود در بازار کار قاچاق انجام دهد؟

نصراللهی افزود: این مشکل متاسفانه دائماً در حال تکرار شدن در بورس فولاد است باعث می شود که توانمندی واحدهای فولادی ما در استان قزوین هیچ گاه بالفعل نشده و بسیاری از آنها راکد و نیمه تعطیل باشند. ضمن اینکه به عنوان عضو کارگروه تعیین سهمیه واحدهای فولادی در بورس تا امروز سهمیه 22 واحد صنعتی را بررسی و اعلام کردیم که همگی آنها با این مشکل دست وپنجه نرم می کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.