تحریم ها علیه روسیه 240 میلیارد دلار به اقتصاد اروپا ضرر زد

تحریم ها علیه روسیه 240 میلیارد دلار به اقتصاد اروپا ضرر زد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی،به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، تحریم‌های اقتصادی غرب باعث شده اقتصاد روسیه 50 میلیارد دلار از دست بدهد ولی اتحادیه اروپا  بیشتر ضرر کرده و 240 میلیارد دلار از 2014 از دست داده است. پوتین گفت سایر کشورها هم تاثیر […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم،

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی،به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، تحریم‌های اقتصادی غرب باعث شده اقتصاد روسیه 50 میلیارد دلار از دست بدهد ولی اتحادیه اروپا  بیشتر ضرر کرده و 240 میلیارد دلار از 2014 از دست داده است.

پوتین گفت سایر کشورها هم تاثیر تحریم‌های ضد روسی را حس کرده‌اند. آمریکا که  معاملات زیادی با روسیه ندارد ، 17 میلیارد دلار به خاطر تحریم ها ضرر کرده، در حالی که ژاپن 27 میلیارد دلار از دست داده است.

رئیس جمهور پوتین اظهار داشت:« این وضعیت بر اشتغال در این کشورها تاثیر می گذارد که شامل اتحادیه اروپا هم می شود. آنها بازار ما را از دست می‌دهند».

وی اضافه کرد غرب احتمالا رویکرد خود را نسبت به روسیه به این زودی ها تغییر نمی دهد، پس روسیه باید اقتصاد خود را تقویت کند.

به گفته پوتین، روسیه قصد دارد از فشار اقتصادی غرب بهره ببرد. این کشور شروع کرده به کاهش واردات و جایگزینی آن با محصولات ساخت داخل حتی در بخش هایی که در آن هیچ تجربه ای ندارد. پوتین گفت قبل از تحریم ها روسیه هرگز موتورهای دریایی تولید نکرده بود ولی به خاطر نیاز مجبور شد این کار را انجام دهد.

این اظهارات پوتین درست قبل از تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه برای یک سال دیگر اعلام شد. این تصمیم روز پنجشنبه علنی شد.

آمریکا و اتحادیه اروپا در 2014 پس از متهم کردن مسکو به دخالت در درگیری‌های شرق اوکراین، این کشور را تحریم کردند. مسکو بارها این اتهام را رد کرده است. تحریم ها به دلایل اثبات نشده متعددی ادامه یافتند مثل دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا. هر بار مسکو با اقدامات تلافی جویانه پاسخ داده است.

برچسب‌ها