تبلیغات طرح بوشهر توریسم سال ۲۰۲۰ در دوحه آغاز می‏‌شود

تبلیغات طرح بوشهر توریسم سال ۲۰۲۰ در دوحه آغاز می‏‌شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، مهرداد ستوده جمعه شب در بازدید از دهمین نمایشگاه سراسر صنایع دستی استان بوشهر افزود: همچنین هماهنگی‌ لازم از هفته‌های آینده با اپراتورها و آژانس های مطرح کشوری برای  تشویق آنها انجام می شود تا از مناطق هدف گردشگری استان دیدن و این مناطق را در لیست مقاصد گردشگری خود […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

مهرداد ستوده جمعه شب در بازدید از دهمین نمایشگاه سراسر صنایع دستی استان بوشهر افزود: همچنین هماهنگی‌ لازم از هفته‌های آینده با اپراتورها و آژانس های مطرح کشوری برای  تشویق آنها انجام می شود تا از مناطق هدف گردشگری استان دیدن و این مناطق را در لیست مقاصد گردشگری خود قرار دهند.

وی بیان کرد: در این راستا خوشحالیم که با راهبری استاندار و سایر مدیران، بوشهر را از معبر به مقصد گردشگری تبدیل کنیم.

ستوده ادامه داد: امروز بوشهر با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی و طبیعت زیبا و بکر خود یکی از مقاصد اصلی گردشگری داخلی بوده و چشم انداز تبدیل آن به مقصد گردشگری خارجی نیز ترسیم شده است.

وی عنوان کرد: برای حرکت به سمت توسعه پایدار، اشتغال، درآمد پایدار و کمتر کردن نرخ بیکاری راهی جز روآوردن به حمایت از شرکت های دانش بنیان و بویژه صنعت توریسم که در کشور نوپا و در استان جوان است نداریم.

ستوده یادآور شد: استان بوشهر در این زمینه رشد خوبی داشته تا جایی که وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  نیز این مهم را تایید کردند.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر افزود: با این وجود امیدواریم درسال ۲۰۲۲ ثمره و نتیجه تلاش همه مدیران و بویژه فعالان عرصه گردشگری و صنایع دستی را ببینیم و ادعا کنیم که میزان قابل توجهی از مایحتاج و درآمد مردم از صنعت توریسم بدست می آید.

ستوده یادآورشد: از سال ۹۷ پروژه بوشهر توریسم ۲۰۲۲ در آئینی با حضور وزیر کشور در این استان کلید زده شد.

وی بیان کرد: حوزه عمرانی نیز سعی کرده نقشه راه عمرانی استان را بر اساس رونق گردشگری تنظیم و متنفذ شود و  در این راستا زیرساخت‌هایی با نگاه گردشگری در شهرها، روستاها، مناطق عشایری و همچنین مناطق دریایی هدف طرح بوشهر توریسم تنظیم و پیگیری می شود که انتظار داریم پروژه‎ها در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسد.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: در سفر اسفندماه سال گذشته رئیس جمهوری به این استان ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار خاص روستاهای پروژه بوشهر توریسم بوده که هفته قبل ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص و به بنیاد مسکن ابلاغ شد.

وی ادامه داد: پیش بینی شده تا پروژه‌ها گردشگری در روستاها با همفکری و مشارکت دهیاران و  با محوریت دفتر روستایی تنظیم و برآورد شده تا درهفته دولت آینده مورد بهره‏ برداری قرار گیرند.

ستوده اظهارداشت: بعد از گذشته یکسال از شروع پروژه تعداد اقامتگاه‎های بوم گردی از صفر به ۴۸ رسیده و در بحث هتلینک هتل پنج ستاره کنگان امسال افتتاح و هتل پنج ستاره بوشهر نیز با سرعت خوبی در حال اجرا است.

وی گفت: با این تفکر و ذهنیت دهیاران، شهرداران، مسئولان استان و مردم بخوبی جهت دهی شدند تا خواسته اصلی آنها قرار گرفتن در مناطق هدف بوشهر توریسم باشد.

ستوده اظهار کرد: چشم انداز ۲۰۲۲ ما را به این سمت حرکت می دهد که در این سال زیرساخت‌ها برای پذیرش گردشگران خارجی جام جهانی فوتبال قطر در این سال آماده است.