تاکید روسیه بر اجرای تعهدات خود در چارچوب توافق کاهش تولید نفت با اوپک

تاکید روسیه بر اجرای تعهدات خود در چارچوب توافق کاهش تولید نفت با اوپک
خلاصه اخبار

وزیر انرژی روسیه گفت کشورش کاملا تعهدات خود را در راستای طرح های از قبل اعلام شده برای کاهش تدریجی تولید نفت تا ماه مه سال جاری اجرایی می کند.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت که کشورش کاملا به قول خود برای کاهش تدریجی تولید نفت عمل می کند.

وی اظهار داشت تولید نفت روسیه 47 هزار بشکه در روز در ماه ژانویه نسبت به اکتبر پایین آمده است. اکتبر مبنای توافق جهانی کاهش تولید است. نواک طی بیانیه ای اظهار داشت: «روسیه کاملا تعهدات خود را در راستای طرح های از قبل اعلام شده برای کاهش تدریجی تولید تا ماه مه سال جاری اجرایی می کند.»

در حال حاضر داده های وزارت انرژی نشان می دهد که در ماه ژانویه سال جاری میلادی تولید نفت روسیه به ۱۱.۳۸ میلیون بشکه در روز، یا ۳۵۰۰۰ بشکه کمتر از سطح اکتبر ۲۰۱۸ (تولید مبنای توافق کاهش تولید) کاهش یافته، اما به سطح هدف کاهش خود نرسیده است. گفتنی است صادرات نفت خام روسیه از طریق خطوط لوله، از ۴.۴۹۶ میلیون بشکه در روز در ماه دسامبر، به ۴.۳۱۳ میلیون بشکه در روز در ماه ژانویه کاهش یافته است.

از سوی دیگر سرعت کاهش تولید روسیه مورد انتقاد عربستان قرار گرفته است. طبق اطلاعات وزارت انرژی روسیه، این کشور در ژانویه حدود 35 هزار بشکه در روز تولید خود را نسبت به اکتبر پایین آورده و به 11.38 میلیون بشکه رسانده است. نواک قبلا تولید نفت روسیه رادر ماه اکتبر 11.41 میلیون بشکه اعلام کرده بود.

اوپک و سایر تولیدکنندگان نفت دنیا در دسامبر توافق کردند کل تولید را 1.2 میلیون بشکه در روز پایین بیاورند تا از قیمت نفت حمایت کنند و بازار را متعادل سازند. روسیه 230 هزار بشکه از این مقدار را برعهده گرفته که باید در سه ماهه اول سال جاری کاهش یابد.