تام لی: روند صعودی بازار به زودی آغاز خواهد شد

تام لی: روند صعودی بازار به زودی آغاز خواهد شد
خلاصه اخبار

آقای تام لی (Tom Lee) یکی از بنیانگذاران و مشاور ارشد کمپانی Fundstrat Global Advisors که به عنوان طرفدار صنعت رمزارزی نیز شناخته می‌شود، در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود اعلام نموده که روند نزولی بازار رمزارزی طی پنج تا شش ماه آینده دچار تغییر خواهد شد. وی قبلا اعلام کرده بود که هیچ پیش‌بینی دیگری در رابطه با تغییرات قیمت رمزارزها ارائه نخواهد کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، توماس لی (Thomas Lee) یکی از بنیانگذاران شرکت خدمات مشاوره‌ای Fundstrat Global Advisors به تازگی سنت پیش‌بینی قیمت رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) را در روز ۱۴ام مارس شکسته است و اعلام نموده که از نظر او روند صعودی بازار رمزارزی ظرف شش ماه آینده آغاز خواهد شد.

آقای لی که به عنوان یکی از طرفداران پروپاقرص صنعت رمزارزی چند وقت قبل در ماه دسامبر اعلام کرده بود که دیگر هیچ پیش‌بینی در رابطه با تغییرات قیمت بیت‌کوین ارائه نخواهد کرد، اما او طی جدیدترین مصاحبه‌ی خود گفته است که احتمالا در ماه آگوست روند حرکت بازار تغییر خواهد کرد.

وی در مصاحبه‌ی خود اعلام کرد:

من فکر می‌کند که رقم کلیدی که باید تحت نظر بگیریم تغییرات متوسط ۲۰۰ روز آینده باشد. اگر قیمت رمزارز بیت‌کوین بالاتر از ۴ هزار دلار باقی بماند، می‌تواند طی ۲۰۰ روز آینده و در ماه آگوست از متوسط تغییرات قیمت عبور کند، بنابراین من فکر می‌کنم برای اینکه از نظر فنی بیت‌کوین بتواند به بازار صعودی بازگردد به پنج تا شش ماه زمان لازم است.

آقای لی با اشاره به هاردفورک ماه نوامبر بیت‌کوین کش(با نماد BCH) اعلام کرد که «من فکر می‌کنم خساراتی که واقعا باید برطرف شود مربوط به سقوط از قیمت ۶ هزار دلار به ۳۱۰۰ دلار است.» وی در ادامه افزود:

من فکر می‌کنم که این سقوط قیمت واقعا اعتماد سرمایه‌گذاران و پویش بازار را تحت تاثیر قرار داد.

همانطور که اخیرا گزارش شده است، رمزارز بیت‌کوین با افزایش متوسط روزانه‌ی حدود ۰/۵ درصد، از ماه فوریه تا کنون روند سودآوری و بازگشت سرمایه‌ی به سرمایه‌گذاران را آغاز نموده است.این رقم در ماه جاری کاهش یافت و به ۰/۲ درصد رسید، که نهایتا باعث شد برخی کاربران فکر کنند وقوع یک روند نزولی و بازار خرسی جدید قریب‌الوقوع است.

از بالاترین رکورد‌های قیمتی در ماه دسامبر ۲۰۱۷ و رسیده به مرز ۲۰ هزار دلار، رمزارز بیت‌کوین حالا در طولانی‌ترین روند نزولی تاریخ حضور خود قرار گرفته و با از دست دادن بیش از ۸۵ درصد ارزش خود، اکنون به قیمت حدود ۳۱۰۰ دلار رسیده است.

تام لی: روند صعودی بازار به زودی آغاز خواهد شد
روند تغییرات قیمت بیت‌کوین طی یک سال گذشته تا به امروز

در ماه دسامبر یک تحلیل‌گر بازار به نام تونی ویز(Tone Vays) پیش‌بینی کرده بود که قیمت رمزارز بیت‌کوین در مقابل دلار(BTC/USD) قبل از پایان روند نزولی قطعا به نزدیک یک هزار دلار خواهد رسید.