تام لی : افزایش قیمت رمزارزها به دنبال ریسک‌گریزی سرمایه‌گذاران

تام لی : افزایش قیمت رمزارزها به دنبال ریسک‌گریزی سرمایه‌گذاران
خلاصه اخبار

روز دوشنبه تام لی، موسس و مدیر تحقیقات شرکت FUNDSTRAT، به شبکه خبری سی‌اِن‌بی‌سی (CNBC) گفت در میان مناقشات تجاری و جنگ ارزی ایالات متحده و چین، این رمزارزها هستند که از ریسک جهانی مصون خواهند ماند.

وی در پادکست Fast Money در شبکه سی‌ان‌بی‌سی ادعا کرد:

بیت‌کوین سال جالبی را گذراند. در سال‌های اخیر بیت‌کوین به شدت با دلار همبستگی داشته است.

تام لی همچنین افزود:

کاهش ارزش دلار به نفع بیت‌کوین بوده و بیت‌کوین شدیداً تحت‌تاثیر وضعیت ریسک در بازارهای گوناگون قرار داشت. هرچند امسال با توجه به افزایش ارزش دلار، رمزارزها نیز مسیر خود را از دلار جدا کرده و روندی افزایشی را تجربه کردند و هم‌اکنون شاهد رابطه عکس بین بازار سهام و رمزارزها هستیم.

وی مدعی شد که اکنون رمزارزها با طلا همبستگی مثبت دارند و این خود گواهی بر مصون ماندنشان از ریسک‌های جهانی است.

روز دوشنبه، با شدت گرفتن مناقشات تجاری بین آمریکا و چین، قیمت طلا بیش از 2% افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در شش سال گذشته رسید. به این ترتیب با توجه به رشد ناپایدار بازار سهام، سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های همچون طلا، رمزارزها و اوراق قرضه هستند. ارزش بیت‌کوین نیز در همین روز، یعنی دوشنبه حدود 8 درصد افزایش یافت.

تام لی در واکنش به افزایش قیمت بیت‌کوین اظهار داشت:

با توجه به پایان زمستان رمزارزها، روند این بازار صعودی خواهد بود. من معتقدم روند فعلی موجب می‌شود تا رمزارزها به منبعی قابل اعتماد برای تنوع‌بخشی به سبد دارایی‌های سرمایه‌گذاران تبدیل شوند و در نتیجه شاهد ثبت رکوردهای قیمتی جدید در این حوزه باشیم.

 چین که همواره ارز خود را تحت کنترل داشته است، روز دوشنبه اجازه داد ارزش یوان به پایین‌ترین میزان خود در یک دهه گذشته برسد. نرخ برابری دلار-یوان در بازار داخلی، به بالاتر از 7 رسید و دلار با قیمت 7.04 یوان معامله شد. این درحالی است ‌که از زمان بحران مالی سال 2008 تاکنون، نرخ برابری ارز رسمی چین به بیش از 7یوان به ازای هر دلار نرسیده بود.

سقوط بی‌سابقه ارزش یوآن به دنبال اعمال تعرفه 10 درصدی ایالات متحده بر روی کالاهای چینی از ابتدای ماه سپتامبر رقم خورد. با شدت گرفتن جنگ تجاری بین چین و آمریکا، ارزش سهام در بازار بورس ایالات متحده به شدت افت کرده‌ است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.