تاریخ عرضه ارز دیجیتال چین مشخص شد!

تاریخ عرضه ارز دیجیتال چین مشخص شد!
خلاصه اخبار

فناوری این ارز دیجیتال از ابتدای سال گذشته آماده شده است و خود ارز دیجیتال در تاریخ ۱۱ نوامبر عرضه خواهد شد.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، کشور چین که دارای دومین اقتصاد برتر جهان از لحاظ تولید ناخالص داخلی می باشد، ممکن است طی چند ماه آتی ارز دیجیتال خود با پشتوانه دولتی را عرضه کند و آن را به ۷ سازمان دولتی صادر کند. گزارش ها حاکی از آن است که فناوری این ارز دیجیتال آماده شده است و تا ۱۱ نوامبر یا ۲۰ آبان عرضه خواهد شد.

کشور چین در آستانه عرضه ارز دیجیتال با پشتوانه دولتی

طبق گزارشات، بانک مرکزی چین در ماه نوامبر ۲۰۱۹، ارز دیجیتال با پشتوانه دولتی عرضه خواهد کرد.

پاول شولته (Paul Schulte) که تا سال ۲۰۱۲ رییس استراتژی های امور مالی بانک سازندگی چین بود نظر خود را در این خصوص بیان کرد. وی گفت که این ارز دیجیتال به سازمان های مشخص و شرکت های مهم کشور چین توزیع خواهد شد. این سازمان ها و شرکت ها شامل بانک صنعتی و بازرگانی چین، بانک چین، شرکت علی بابا، تنسنت (Tencent)، یونیون پی (Union Pay) و بانک کشاورزی چین می‌باشند.

در سندی دیگر، منبع ناشناسی که گزارش ها حاکی از آن است که به این برنامه نزدیک است و در توسعه این ارز دیجیتال حضور داشته است تایید کرد که ۷ سازمان مختلف، این دارایی جدید را پس از عرضه آن دریافت خواهند کرد. به علاوه، وی‌ هم چنین خاطر نشان کرد که یک سازمان دیگر نیز می‌تواند به این ارز دیجیتال دسترسی داشته باشد.

این منبع ناشناس در ادامه گفت که فناوری این ارز دیجیتال از ابتدای سال گذشته آماده شده است و خود ارز دیجیتال در تاریخ ۱۱ نوامبر عرضه خواهد شد. نکته جالب این است که این تاریخ مصادف با روز مجردها یعنی شلوغ ترین روز خرید این کشور می‌باشد.

توزیع آماده

با عرضه این پروژه می‌توان گفت که مردم به آسانی می‌توانند به این ارز دیجیتال دسترسی داشته باشند. پرداخت های الکترونیکی در چین به خوبی پذیرفته شده اند، در حالی که سازمان هایی که از دریافت کنندگان اولیه این ارز دیجیتال خواهند بود مسئول توزیع آن به ۱.۳ میلیارد شهروند چینی می‌باشند.

هرچند این منبع ناشناس گفته است انتظار می‌رود که این ارز دیجیتال از طریق بانک های مورد نظر در آمریکا نیز مورد استفاده قرار گیرد.

این نکته قابل ذکر است که این اقدام در بحبوحه تنش های کشورهای چین و آمریکا انجام خواهد شد که باعث شده است یوان چین با کاهش ارزش شدید و کم‌سابقه ای مواجه بشود.

 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.