تاثیرگذاری کامودیتی‌ها در آینده بازار/ نباید سهامدار سوابق شرکت‌ها را فراموش کند

تاثیرگذاری کامودیتی‌ها در آینده بازار/ نباید سهامدار سوابق شرکت‌ها را فراموش کند
خلاصه اخبار

درحالی‌که چین و آمریکا توافقاتی را با یکدیگر داشتند و بازارهای نفتی و ارزی نیز نزولی شدند، سهامدار باید نوسانات بازار را کاملا رصد کنند. به گزارش سیگنال، به نقل از بورس‌نیوز، حسن رضایی مدیرعامل کارگزاری اقتصادبیدار با ارزیابی بازارسرمایه طی معاملات روزجاری اظهارکرد : قرمزپوش شدن شاخص‌ها طی دور روز ابتدایی هفته جاری بخاطر جابه‌جایی […]

درحالی‌که چین و آمریکا توافقاتی را با یکدیگر داشتند و بازارهای نفتی و ارزی نیز نزولی شدند، سهامدار باید نوسانات بازار را کاملا رصد کنند.

به گزارش سیگنال، به نقل از بورس‌نیوز، حسن رضایی مدیرعامل کارگزاری اقتصادبیدار با ارزیابی بازارسرمایه طی معاملات روزجاری اظهارکرد : قرمزپوش شدن شاخص‌ها طی دور روز ابتدایی هفته جاری بخاطر جابه‌جایی سهام توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری بوده تا احتمالا شناسایی سودانجام شود ضمن آنکه تحولات بازارهای کلان نفتی و ارزی را نمی‌توان نادیده گرفت.

وی ادامه داد: نوسانات شاخص‌ها طی ماه‌های جاری باید بر اساس گزارش‌های عملکردی نیم‌سال نخست شرکت‌ها باشد اما تاکنون از شرکت‌ها خبر خاصی گزارش نشده ضمن آنکه حتی خبرهای حاشیه‌ای و دارای سابقه تاریخی نیز برای تاثیرگذاری در نمادهای خاص نیز منتشر نشده است.

کارشناس بازارسرمایه افزود: نوسانات بازار بدون درنظر گرفتن امواج سیاسی و اقتصادی در حال پیشروی بوده و صرفا سیاست‌های سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری بود که باعث شاخص منفی دیروز و مثبت امروز شده است.

رضایی با ارزیابی سهم‌های پیشرو در بازار نیز اشاره داشت و گفت: با توجه به وضعیت بازار تمامی سهم‌ها و گروه‌ها پتانسیل پیشرو بودن در بازار را دارند ولی با توجه به پایین آمدن قیمت نفت و اخباری که از صنایع مختلف به گوش می‌رسد، تصور می‌شود که بانکی‌ها و فولاد جزو صنایع پیشرو باشند.

وی افزود: از سوی دیگر نباید فراموش کرد که با توجه به توافق تجاری چین و آمریکا برای تعرفه‌ها بیشتر بازارها را تحت تاثیر قرارداده و با کاهش قیمت کامودیتی‌ها، بازار شرکت‌هایی مانند فولاد‌، پتروشیمی‌ و مواد نفتی تاثیر منفی بگیرند اما باقی سهم‌ها روال سابق خودشان را حفظ می‌کنند.

کارشناس بازارسرمایه درباره وضعیت پالایشی‌ها در بورس نیز گفت: وضعیت پالایشی‌ها رابطه مستقیم بین قیمت نفت و قیمت سهمیه این شرکت‌ها داشته و نوسانات مثبت بازار نفت و فرآورده‌های نفتی در سوابق معاملاتی مشاهده شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر زمانی که قیمت‌ها افزایش پیدا کرده قیمت این سهام نیز روند صعودی طی کرده و بالعکس؛ بنابراین باید بازار جهانی نفت تحلیل شود که روند نوسانات به کدام سو حرکت می‌کند ؛ باتوجه به توافقاتی که دارد بین قدرت‌های بزرگ اتفاق می‌افتد برسر بازارهای بخصوص کامودیتی فکر می‌کنم اصلاح قیمتی داشته باشیم.