تأمین سیمان مورد نیاز مناطق سیل زده توسط صنعت سیمان

تأمین سیمان مورد نیاز مناطق سیل زده توسط صنعت سیمان
خلاصه اخبار

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: سیل موجب افزایش قیمت سیمان نخواهد شد و حتما تمهیداتی برای مناطق سیل زده اندیشیده می شود تا مردم از این بابت دچار مشکلی نشوند.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران در خصوص تاثیر سیل اخیر بر مصرف سیمان داخلی، اظهارداشت:  سیل اخیر، اتفاق ناگواری بود و امیدواریم دیگر هرگز شاهد چنین حوادثی در کشور نباشیم. اما متاسفانه در این حادثه، خسارت هایی به جا ماند و بازسازی مناطق آسیب دیده، مصرف سیمان داخلی را افزایش خواهد داد.

وی افزود: احداث هر متر مربع مسکونی تقریبا 150 کیلوگرم تقاضای سیمان ایجاد خواهد کرد. با توجه به اخبارمنتشر شده و تعداد واحدهای آسیب دیده، به نظر می رسد بازسازی ساختمان ها نیازمند حدود 375 هزار تن سیمان خواهد بود.

 به گفته شیخان، بنیاد مستضعفان قرار است کمک هایی برای بازسازی، سیمان رایگان در اختیار این مناطق قرار دهد. (کما اینکه در زلزله کرمانشاه هم بنیاد مستضعفان از طریق شرکت های زیرمجموعه، بخشی از سیمان را رایگان تامین کرد). برهمین اساس انجمن صنفی صنعت سیمان در حال تشکیل ستاد بحران است تا از این طریق بتوان تامین سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق سیل زده را به نحوی ساماندهی کرد که با کمک بنیاد مستضعفان بتوان از سیل زدگان حمایت کرد و از بار مشکلات مردم کاست و هم هزینه ناشی از تامین سیمان مناطق سیل زده را بین کل صنعت سیمان تقسیم کرد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صصنعت سیمان تصریح کرد: سیل موجب افزایش قیمت سیمان نخواهد شد و حتما تمهیداتی برای مناطق سیل زده اندیشیده خواهد شد تا مردم از این بابت دچار مشکلی نشوند.

منبع: tasnimnews.com