بی‌اعتنایی چین به تحریم نفتی ایران

بی‌اعتنایی چین به تحریم نفتی ایران
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، منابع غربی اعلام کردند چین در ماه جولای و طی دومین ماه متوالی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌اعتنایی کرده و حداکثر ۳۶۰ هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرده است. به گزارش رویترز و بر اساس گزارش شرکت‌هایی که تحرکات نفتکش‌ها را رصد می‌کنند، […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، منابع غربی اعلام کردند چین در ماه جولای و طی دومین ماه متوالی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌اعتنایی کرده و حداکثر ۳۶۰ هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرده است. به گزارش رویترز و بر اساس گزارش شرکت‌هایی که تحرکات نفتکش‌ها را رصد می‌کنند، طی ماه جولای بین ۴/ ۴ میلیون بشکه (۱۴۲ هزار بشکه در روز) تا ۱۱ میلیون بشکه (۳۶۰ هزار بشکه) نفت ایران وارد چین شد. مقامات آمریکایی تخمین می‌زنند ۵۰ تا ۷۰ درصد صادرات فعلی نفت ایران به مقصد چین می‌رود و ۳۰ درصد صادرات نفت این کشور به سوریه انجام می‌شود. چین در ماه ژوئن ۲۱۰ هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرده بود که پایین‌ترین رقم طی یک دهه گذشته و ۶۰درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. بر اساس این گزارش مشخص نیست از کل نفت صادراتی ایران به چین در ماه جولای چقدر به خریداران فروخته شده و چقدر در مخازن ذخیره شده است. تخمین زده می‌شود ۲۰ میلیون بشکه نفت ایران در بندر دالیان چین ذخیره شده باشد. برخی آمارها نشان می‌دهد در ماه جولای حداقل ۵ نفتکش متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران وارد بنادر چین شده و ۹۵۸ هزار تن نفت ایران را تخلیه کرده‌اند. موسسه انگلیسی کپلر در گزارشی اعلام کرد ذخایر نفت بندر جینزو از ۲/ ۳ میلیون بشکه در اواسط ژوئن به ۶ میلیون بشکه در ماه جولای افزایش یافته که علت آن افزایش ورود نفت از ایران بوده است. بر اساس برآوردهای این موسسه ایران در ماه جولای ۳۶۰ هزار بشکه در روز نفت تحویل چین داده است. موسسه ورتکسا نیز که در لندن مستقر است تخمین زده ایران ۴/ ۴ میلیون بشکه نفت در ماه جولای تحویل چین داده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.