بیمه البرز به ازای هر سهم 120 ریال سود تقسیم کرد

بیمه البرز به ازای هر سهم 120 ریال سود تقسیم کرد
خلاصه اخبار
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه البرز با حضور بیش از 87 درصد صاحبان سهام 24 تیرماه در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی برگزار شد. در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت که به ریاست محمدرضا میری‌لواسانی، رییس هیات‌مدیره بیمه البرز و با حضور اعضای هیات‌مدیره، ‌نماینده وزارت امور اقتصادی و دارایی و نماینده بیمه مرکزی برگزار شد، عملکرد هیات‌مدیره و صورت‌های مالی در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند 1397 بررسی و از سوی صاحبان سهام حاضر در جلسه تصویب شد. همچنین در مجمع، سود خالص این شرکت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال 1397 معادل 641 میلیارد و 145 میلیون ریال اعلام شد که پس از کسر ذخایر و اندوخته‌های لازم، 120 ریال به ازای هر سهم، سود بین سهامداران توزیع شد. براساس گزارش هیات‌مدیره، شرکت بیمه البرز در سال گذشته 25 هزار و 672 میلیارد و 915 میلیون ریال حق بیمه تولید و 19 هزار و 372 میلیارد و 523 میلیون ریال خسارت پرداخت کرده است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

 

 عایدی سهام بیمه البرز طی ۱۰ سال گذشته

به گزارش «دنیای‌اقتصاد» شرکت بیمه البرز ۱۰ سال است که حضور در بورس تهران را تجربه می‌کند. طبق آمارهای رسمی بازدهی سهام این شرکت بیمه‌ای در طول یک دهه حضور در بازار سهام به ۴۵۵ درصد می‌رسد.  به تعبیری واضح‌تر بیمه البرز سالانه حدود ۴۶ درصد بازدهی به سهامدار خود داده است، چیزی بیش از ۲ برابر سود سپرده بانکی.  میزان سرمایه‌گذاری‌های بیمه البرز در بورس در سال ۹۷ به ۵۹۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت. همچنین از مجموع ساختمان‌های خریداری شده از ابتدا تا امروز ۷۶۰۰ میلیارد ریال ارزش افزوده برای شرکت ایجاد شده است و بیمه البرز ۶۵۰۰ میلیارد ریال سپرده بانکی دارد. در عین حال آمارهای پنج ساله اخیر بیمه مرکزی ایران از عملکرد شرکت‌های بیمه نشان می‌دهد، حق بیمه تولیدی بیمه البرز با سهم ۲/ ۶ درصدی از بازار، از سال ۹۲ تا پایان ۹۶ روند صعودی داشته است به‌طوری که حق بیمه تولیدی این شرکت از ۹ میلیارد و ۷ میلیون ریال در سال ۹۲ به ۲۱ میلیارد و ۴۹۷ میلیون ریال در پایان سال مالی ۹۶ رسیده است. خسارات پرداختی این شرکت نیز طی پنج سال گذشته سیر صعودی داشته است به‌طوری‌که خسارات پرداختی از۵ میلیارد و ۵۹۶ میلیون ریال درسال ۹۲ به ۱۴ میلیارد و ۷۱۳ میلیون ریال در پایان سال ۹۶ افزایش یافته است.

آنچه در پرتفوی بیمه البرز قابل توجه است، رشد حق بیمه مستقیم و کاهش بیمه‌های غیر مستقیم است.  به‌طوری‌که حق بیمه مستقیم بیمه البرز در سال ۹۶ با رشد ۴۶۱ درصدی به ۱۳ میلیارد و ۲۶۵ میلیون ریال افزایش می‌یابد.  سهم بیمه‌های مستقیم که حق بیمه توسط خود شرکت بیمه یا شعب آن تولید می‌شود درسال ۹۶ به حدود ۶۲ درصد می‌رسد.  همچنین حق بیمه غیرمستقیم که توسط نمایندگان بیمه و کارگزاران تولید می‌شود در دوره یاد شده با منفی ۵۰ درصد به ۸ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال می‌رسد و سهم غیرمستقیم از کل پرتفوی بیمه البرز کمی بیشتر از ۳۸ درصد است.  این در حالی است که سهم بیمه‌های غیرمستقیم از پرتفوی بیمه البرز طی سال‌های قبل به‌طور متوسط بیش از ۷۰ درصد بوده است. رشد بیمه‌های مستقیم در بیمه البرز دلایل متعددی دارد که می‌توان به ورود پرتفوهای دانه درشت اشاره کرد. بیمه‌گذارانی که به‌طور مستقیم از بیمه البرز خدمات بیمه‌ای خریداری کرده‌اند و این شرکت بسته‌های بیمه‌ای را بدون حضور نماینده و کارگزار ارائه کرده است. البته این شکل از تولید حق بیمه مزایا و معایب خودش را دارد. بارزترین مزیت آن کاهش هزینه‌ها است؛ زیرا کارمزد شبکه فروش مشمول این حق بیمه نمی‌شود.  اما از آنجا که یک بیمه‌نامه گروهی یا دانه درشت همراه خود چند میلیارد حق بیمه دارد با رفتن آن به شرکت دیگر افت چشمگیر حق بیمه مشاهده می‌شود.  البته بیمه البرز از شرکت‌های خوشنامی است که معمولا بیمه‌گذاران از خدمات و سرویس‌دهی آن رضایت دارند.  آمارهای بیمه مرکزی نشان می‌دهد طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ تعداد بیمه‌نامه‌های بیمه البرز بالغ‌بر ۳ میلیون و ۲۷۹ هزار فقره بوده است. این اعداد نشان می‌دهد در سال ۹۵ و ۹۶ بیمه البرز تعداد کمتری بیمه‌نامه صادر کرده است، اما بیمه‌نامه‌های موجود گروهی و با ارقام قابل توجه بوده‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها