بیل میلر: بیت کوین در حال ورود به جریان اصلی اقتصاد است

خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، سرمایه‌گذار مطرح آمریکایی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی با بیان این موضوع که همچنان دیدگاه صعودی درباره بیت کوین دارد، گفت، از نظر او رشد این ارز دیجیتال حباب نیست، بلکه آغاز ورود آن به جریان اصلی اقتصاد است. به گزارش وب‌سایت سی‌ان‌بی‌سی، بیل میلر (Bill […]

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

سرمایه‌گذار مطرح آمریکایی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی با بیان این موضوع که همچنان دیدگاه صعودی درباره بیت کوین دارد، گفت، از نظر او رشد این ارز دیجیتال حباب نیست، بلکه آغاز ورود آن به جریان اصلی اقتصاد است.

به گزارش وب‌سایت سی‌ان‌بی‌سی، بیل میلر (Bill Miller)، سرمایه‌گذار کهنه‌کار و مطرح آمریکایی روز سه‌شنبه گفت که به اعتقاد او بیت کوین با قدرت در حال ورود به جریان اصلی اقتصاد است.

او با این استدلال که روند صعودی فعلی بیت کوین با صعود سال 2017 و سقوط پس از آن فرق دارد، افزود که از نظر او بیت کوین هنوز جا برای رشد دارد.

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین دسک، قیمت بیت کوین در حال حاضر (ظهر چهارشنبه) در حدود 55,400 دلار معامله می‌شود و به‌رغم سقوطی که روز یکشنبه داشت، همچنان 90 درصد نسبت به ابتدای سال جاری میلادی رشد داشته است.

میلر که برای اولین بار در سال 2014 و 2015 که میانگین قیمت بیت کوین 350 دلار بود، اقدام به خرید این ارز دیجیتال کرد، در ادامه افزود:

عرضه [بیت کوین] سالانه 2 درصد رشد می‌کند و سرعت رشد تقاضا بیشتر از آن است. این همۀ چیزی است که باید بدانید و معنایش این است که قیمت آن بالاتر می‌رود.

بااین‌حال، او اذعان کرد که بیت‌کوین که به لحاظ تاریخی بی‌ثبات است، همچنان نوسانات قیمتی شدیدی را تجربه خواهد کرد، مانند آنچه اوایل این هفته اتفاق افتاد و این ارز دیجیتال را به زیر 60,000 دلار رساند. بیت کوین تا روز شنبه به سقف تاریخی 65,000 دلار رسیده بود.

سرمایه‌گذار آمریکایی اظهار داشت که رشد بیت کوین در سال 2017 درواقع حباب بود که در نهایت ترکید، اما اکنون فرق دارد. میلر استدلال کرد:

من اصلاً فکر نمی‌کنم که این [رشد] بیت کوین حباب باشد. به نظر من این آغاز ورود آن به جریان اصلی است.

قیمت بیت کوین در سال 2017 رشد چشمگیری کرد و در ماه دسامبر به بالاترین رکورد آن زمان در حدود 20,000 دلار رسید. در ماه‌های بعد و در دوره‌ای که با عنوان «زمستان ارزهای دیجیتال» شناخته می‌شود، بیت کوین 80 درصد از ارزش خود را از دست داد.

میلر افزود:

حتی در دوره حباب آن زمان هم بیت کوین در پنج نقطه مختلف 20 درصد سقوط داشت، بنابراین نوسانات بیت کوین هزینه‌ای است که برای عملکرد قیمتی آن می‌پردازید.

بیت کوین تا همین اواخر در ماه اکتبر سال گذشته میلادی زیر 11,000 دلار معامله می‌شد، اما رشد قیمت آن در پاییز جان گرفت و تا سال 2021 ادامه یافت.

پذیرش بیت کوین از سوی نهادها به‌عنوان یکی از عوامل افزایش قیمت آن مطرح شده است. در این مدت، شرکت‌هایی مانند تسلا اقدام به خرید بیت کوین با استفاده از ذخیره نقدی در ترازنامه خود کرده‌اند.

مورگان استنلی (Morgan Stanley) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، دو غول بانکی وال استریت، نیز در حال انجام اقداماتی برای ارائه گزینه‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین برای مشتریان بخش مدیریت دارایی خود هستند.

میلر گفت که با دیگر حامیان روند صعودی ارزهای دیجیتال در این مسئله هم‌نظر است که بیت کوین «طلای دیجیتال» است.

کمیابی یکی از ویژگی‌های اساسی بیت کوین است، زیرا سقف عرضه آن به 21 میلیون واحد محدود شده است. بر اساس داده‌های کوین دسک، در حال حاضر 18.69 میلیون بیت کوین در گردش وجود دارد. بیت کوین‌های جدید به‌صورت پاداش اعطایی به استخراج‌کنندگان برای تایید تراکنش‌ها در شبکه غیرمتمرکز این ارز دیجیتال وارد بازار می‌شود.

میلر اظهار داشت:

طلا یک کلاس دارایی با ارزش حدود 10 تریلیون دلار است. بیت کوین 1 تریلیون دلار ارزش دارد و تقریباً به‌صورت نامحدودی قابل تقسیم است. بیت کوین به‌راحتی قابل حمل است و اگر یک گوشی هوشمند داشته باشید می‌توانید آن را به هرجای دنیا ارسال کنید. بنابراین به‌عنوان ذخیره ارزش نسخه بسیار بهتری نسبت به طلا است.

بیل میلر بنیان‌گذار و مدیرارشد سرمایه‌گذاری در شرکت میلر ولیو پارتنرز (Miller Value Partners) است. او زمانی که در شرکت لگ میسون (Legg Mason) کار می‌کرد، مدیریت یک صندوق سرمایه‌گذاری را بر عهده داشت که به مدت 15 سال در شاخص اس‌اندپی 500 (S&P 500) در بازار بورس آمریکا سود کسب می‌کرد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
16 اردیبهشت 1400