بیش از ۸۰ درصد مطالبات قطعه‌ سازان پرداخت شد/ مطالبات ۲۰۰قطعه‌ ساز کوچک تسویه نشده است

بیش از ۸۰ درصد مطالبات قطعه‌ سازان پرداخت شد/ مطالبات ۲۰۰قطعه‌ ساز کوچک تسویه نشده است
خلاصه اخبار

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان از پرداخت ۸۰درصد مطالبات قطعه‌سازان توسط خودرو‌سازی‌ها خبر داد.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ آرش محبی‌نژاد در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین اظهار کرد: تاکنون بیش از 80 درصد از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که قرار بود به قطعه سازان پرداخت شود به حساب آن‌ها واریز شده، اما با این وجود همچنان مطالبات بین 100 تا 200 قطعه ساز کوچک تسویه نشده است.

وی به برخی از بانک‌ها که هنوز سهم مشخص شده خودشان را به طور کامل به قطعه‌سازان پرداخت نکرده‌اند اشاره کرد و گفت: بر اساس پیگیری‌های انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان، قرار بود این مبلغ تا 15 اسفند تسویه شود اما مطالبات از برخی بانک ها از جمله ملی، توسعه صادرات و سپه هنوز باقی مانده است.

محبی‌نژد اضافه کرد: البته برخی بانک‌های خصوصی نتوانستند در این راه موفق عمل کنند و به همین خاطر پرداختی هایشان به بانک ملی واگذار شد که البته این بانک هم فعلا منتظر خط اعتباری بانک مرکزی است.

بر این اساس، با توجه به این که حوزه قطعه سازی کشور بخش انبوه و قابل توجهی از نیروی انسانی فعال را در دل خود جای داده و در واقع این عرصه به عنوان عنصری ضروری و مکمل برای خودروسازی کشور مشغول به فعالیت است، ضرورت دارد تا با تسریع پرداخت بدهی خودروسازی‌ها به این صنعت مهم از نبودی آن جلوگیری کرد.