بیش از ۵ هزار نفر از مبتلایان کرونا در چین درمان شدند

بیش از ۵ هزار نفر از مبتلایان کرونا در چین درمان شدند

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

این کمیسیون خاطر  درگزارش خود آورده است:  از میان شمار کل متبلایان که 60 هزار و 107 نفر تا امروز هستند 5 هزار و 680 نفر درمان شده اند.

این آمار رسمی دولتی چین تایید می کند که شمار مبتلایان درمان شده در روز پنجشنبه در مقایسه با یک روز قبل از آن نزدیک به 1 هزار نفر افزایش یافته است.در حالی که ابتلای به کرونا در شهرهای مختلف در چین شکلی پایدار و با ضریب پایین و نسبتا ثابت دارد، در استان خوبی مرکز چین و کانون شیوع بیماری وضعیت همچنان پر خطر است.

این گزارش حاکی است: تاکنون 14 هزار و 840 مورد ابتلای جدید که اکثرا مربوط به این منطقه از چین است به ثبت رسیده است و 242 نفر نیز جان باخته اند و شمار کلی درگذشتگان کرونا به یکهزار و 363 نفر رسیده است.علت این افزایش که در مقایسه با یک روز قبل نزدیک به 10 درصد رشد در ابتلا به کرونا نشان می دهد، تغییر جدول های اعلام آمار و راهکارهای تازه پزشکان برای تسریع در شناسایی شمار مبتلایان جدید است.

این کمیسیون تصریح کرد : از این پس کسانی که در کلینیک های آزمایشی مبتلا به کرونا تشخیص داده شوند جزو مبتلایان قطعی محسوب می شوند تا به سرعت تحت مداوا قرار گیرند. افزون براین تا پیش از این از طریق آزمایش خون و تست های ویژه می شد بیماری را تشخیص داد اما پزشکان حالا با استفاده از سی تی اسکن هم قادر به این کار هستند و این باعث افزایش سرعت شناسایی مبتلایان جدید شده است.

طبق آمار ارائه شده از میان کسانی که به جمع مبتلایان پیوسته اند 13 هزار و 436 نفر از استان خوبی چین هستند. منطقه ای که گفته می شود ویروس نخستین بار از بازار گوشت و محصولات آبزی آن به بیرون سرایت کرده است.