بیت کوین پایین‌ترین سطح از حجم مبادله‌ی روزانه طی پنج ماه گذشته را به ثبت رساند

بیت کوین پایین‌ترین سطح از حجم مبادله‌ی روزانه طی پنج ماه گذشته را به ثبت رساند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، پایین‌ترین حجم مبادله‌ی پنج ماه اخیر تغییرات قیمت رمزارز بیت کوین در روزهای پایانی هفته‌ی گذشته همچنان در سطح ۹۶۰۰ دلار ثابت باقی ماند. روز شنبه به مدت کوتاهی قیمت این رمزارز تا مرز ۹۴۵۰ دلار کاهش یافت، اما طبق داده‌های بدست آمده از پلت‌فرم Tradingview.com تنها پس […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

پایین‌ترین حجم مبادله‌ی پنج ماه اخیر

تغییرات قیمت رمزارز بیت کوین در روزهای پایانی هفته‌ی گذشته همچنان در سطح ۹۶۰۰ دلار ثابت باقی ماند. روز شنبه به مدت کوتاهی قیمت این رمزارز تا مرز ۹۴۵۰ دلار کاهش یافت، اما طبق داده‌های بدست آمده از پلت‌فرم Tradingview.com تنها پس از چند ساعت توانست به سطوح قبلی خود باز گردد. امروز نیز در اولین ساعات کاری آسیا بیت کوین سعی داشت تا از مرز ۹۸۰۰ دلار عبور کند اما پس از یک مقاومت کوتاه مدت با کاهش ارزش روبرو شد و دو مرتبه به قیمت ۹۶۵۹ دلاری خود باز گشت.

نمودار ۱ ساعته‌ی تغییرات قیمت بیت کوین

در مجموع این تغییرات قیمت نوانسته‌اند طی ۲۴ ساعت گذشته یک افزایش ۱/۴ درصدی را برای بیت‌کوین به ثبت برسانند. این درحالیست که بازار رمزارزی و به ویژه بیت کوین روز دوشنبه‌ی خود را به آرامی و بدون هرگونه تغییرات ناگهانی آغاز کرده است. حجم مبادلات روزانه همچنان در یک روند نزولی گرفتار شده و در حال حاضر به حدود ۱۱ میلیارد دلار باز گشته است، رقمی که از ماه آوریل تا به امروز پایین‌ترین سطح ممکن برای حجم مبادلات بیت کوین محسوب می‌شود.

اظهارات یک تحلیل‌گر

آقای جاش راجر(Josh Rager) مبادله‌گر و تحلیل‌گر صنعت رمزارزی خاطر نشان کرده است که هم اکنون شاهد سه آخر هفته‌ی قرمز(روند نزولی و کاهش قیمت) پشت سر هم هستیم، روندی که از نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون رخ نداده بود.

بیت کوین

وی با انتشار یک پست توییتری در روز ۱ام سپتامبر اظهار داشت:

بیت کوین همچنان بین سطوح هفتگی قیمت خود در نوسان است. در حال حاضر، این رمزارز برای اولین بار پس از ۱۸ام نوامبر تا به امروز، دچار سه آخر هفته‌ی متوالی قرمز شده است(روزهای پایانی هفته با کاهش قیمت روبرو بوده است). Josh Rager

 وی در رابطه با ادامه‌ی این روند توضیح داد که نقطه‌ی حمایتی در ۱۰۳۰۰ دلار قرار گرفته، درحالیکه سطح حمایت هفتگی در نقطه‌ی ۹۴۰۰ دلار واقع شده است. روند صعودی در این چهارچوب زمانی روزانه همچنان دست نخورده و بدون تغییر باقی مانده، اما قطعا می‌توان گفت که این روند در حال کند شدن است.

درحالیکه بیت کوین در این رنج قیمت به نوسان خود ادامه می‌دهد، ممکن است شاهد تحکیم و تثبیت قیمت باشیم. نمودار چهار ساعته و چهارچوب زمانی یک ساعت هنوز هم در سطوح زیرین سد روانی ۱۰ هزار دلاری به شکل صعودی قرار دارند.

کمبود و پایین بودن حجم مبادله یک نشانه‌ی واضح از این موضوع است که مبادله‌گران در حال حاضر دست از کار کشیده‌اند، و صبر می‌کنند تا یک شکست یا تغییر ناگهانی قیمت دیگر رخ دهد.

یک مبادله‌گر صنعت رمزارزی با نام مستعار CryptoFibonacci اخیرا با انتشار پست توییتری از نمایان شدن یک روند حرکت نزولی و سقوط بزرگ برای بازار رمزارزی در نمودار روزانه خبر داده است.

این رکود تمام بازار را فرا گرفته

بی‌حالی و رکود بیت‌کوین با هم‌قطارانش به اشتراک گذاشته شده و تقریبا هیچ تغییر چشم‌گیری در سطح بازار رمزارزی به چشم نمی‌خورد. با شروع هفته‌ی جدید می‌توان دید که چرخ مبادلات از حرکت ایستاده و مجموع سرمایه‌ی در حال گردش بازار(Total Market Cap) نیز در حدود ۲۵۰ میلیارد دلار باقی مانده است.

رمزارز محبوب اتریوم(ETH) پس از افزایش قیمت در روزهای پایانی هفته‌ی گذشته تا به امروز تغییر چندانی نداشته و همچنان با قیمتی حدود ۱۷۰ دلار برای هر واحد مبادله می‌شود. می‌توان گفت که این روند برای تمام ۱۰ رمزارز برتر بازار صدق می‌کند، زیرا به جز جهت‌گیری‌های ناچیز آخر هفته، هیچ تغییر چشم‌گیری در آن‌ها رخ نداده است.

 با نگاهی به بازار می‌توان دید که تنها چند رمزارز ثانویه‌ی سطح پایین دچار تغییر قیمت چشم‌گیر بوده‌اند و تنها ۴ پروژه‌ی رمزارزی شاهد افزایش قیمت ۲ رقمی هستند(رمزارزهای Wanchain، Enjin Coin، SNX و Bitcoin Diamond). با تمام این تفاسیر، بازار رمزارزی با یک احساس عمومی مثبت هفته‌ی کاری خود را شروع کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.