بیت کوین طی ۱۰ سال به «سیستم پرداخت اصلی» در جهان تبدیل خواهد شد

بیت کوین طی ۱۰ سال به «سیستم پرداخت اصلی» در جهان تبدیل خواهد شد
خلاصه اخبار

شرکت DataLight طی تحقیقاتی بیت‌کوین را با سایر ارائه‌دهندگان خدمات مالی مقایسه کرده و اظهار داشته است که اگر بیت‌کوین سرعت پیشرفت کنونی خود را حفظ کند، تمامی رقبا را طی 10 سال آینده پشت سر خواهد گذاشت.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، DataLight در مطالعه‌ای که بیت‌کوین را با شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات پرداخت شامل پی‌پل(PayPal) مقایسه می‌کند، با اظهار پیشرفت سریع بیت‌کوین از زمان تولد آن در سال ۲۰۰۹ تاکنون، پیش‌بینی می‌کند این رمزارز در آینده به موفقیت چشمگیری دست یابد.

این شرکت اعلام کرده است:

«بیت‌کوین در طی مدت ۱۰ سال موفق شده است با شرکت‌های پیشرو در صنعت پرداخت، رقابت کند. توسعه‌ی بیت‌کوین با شتاب بالایی انجام می‌شود.»

در صورتی که بیت کوین سرعت پیشرفت کنونی را حفظ کند، تمامی رقبا را پشت سر خواهد گذاشت.

ویزا برای نخستین مرتبه در سال ۱۹۵۸ فعالیت خود را آغاز کرد، سپس مسترکارت در سال ۱۹۶۶ متولد شد. پی‌پل که در سال ۱۹۹۸ راه‌اندازی شده است توانست خود را به عنوان رقیب سیستم‌های پرداخت پیش از خود معرفی کند. در حالی که بیت‌کوین سرعت پیشرفت بسیار بالایی داشته است.

بیت کوین طی ۱۰ سال به «سیستم پرداخت اصلی» در جهان تبدیل خواهد شد

DataLight پیش‌بینی می‌کند که با وجود موانع فنی کنونی، بیت‌کوین به بزرگترین شبکه‌ی پرداخت جهان تبدیل خواهد شد.

این گزارش اعلام می‌کند «سیستم پرداخت کنونی بیت‌کوین نسبت به سیستم‌های پرداخت رایج بین‌المللی و انتقال الکترونیکی پول(Wire Transfer) دارای برتری است.» بعلاوه:

توسعه‌ی فنی شبکه‌ی بیت‌کوین، یقینا آن را به سیستم پرداخت اصلی جهان تبدیل خواهد کرد.

آمار‌های شگفت انگیز شبکه بیت کوین

گزارش DataLight از تحلیل فعالیت‌های کنونی شبکه‌ی بیت‌کوین سرچشمه می‌گیرد. با وجود ضعف‌ بیت‌کوین نسبت به سیستم‌های بر پایه‌ی ارزهای فیات در بخش‌های مشخصی همانند ظرفیت، بیت‌کوین در دیگر بخش‌ها همانند ارزش متوسط تراکنش‌ها‌ دارای برتری است.

در سال ۲۰۱۸ ارزش متوسط تراکنش‌ها در بیت‌کوین برابر است با ۴۱,۶۱۵ دلار درحالی که این شاخص در ویزا ۹۰ دلار و در مسترکارت ۸۰ دلار و در پی‌پل ۵۸ دلار بوده است. به دلیل ساختار محبوب اخذ کارمزد و کاهش قابل توجه هزینه‌ها در انجام پرداخت‌های کوچک(Micropayments)، سرمایه‌گذاران بیت‌کوین را ترجیح می‌دهند و این موضوع کاربرد بیت‌کوین را در انتقال مبالغ بالا را نشان می‌دهد.

بیت کوین طی ۱۰ سال به «سیستم پرداخت اصلی» در جهان تبدیل خواهد شد

در انتهای سال ۲۰۱۸، این ویژگی مزایای بسیاری را به کاربران ارائه کرد و اجازه داد که پرداخت‌های کوچک بدون ارائه‌ی کارمزد قابل توجهی به ماینر‌ها، ارسال و تایید گردد. اساسا، روش‌های تغییر مقیاس خارج از زنجیره همانند شبکه‌ی لایتنینگ در نهایت مشکل رقابت در ارائه‌ی کارمزد‌های بالاتر را رفع خواهد کرد.

در گزارش این مطالعه می‌خوانیم «به همین دلیل روند نزولی بازار رمزارزی در سال ۲۰۱۸، پیش از رشد سریع و دستیابی به سطوح قیمتی جدید، یک نقطه‌ی کمینه محسوب خواهد شد.»

تمرکززدایی در بیت کوین

DataLight در بخشی از گزارش اشاره شده به مزایای تمرکز زدایی در بیت‌کوین اشاره کرده است. بیت‌کوین دارای بیش از ۱۰ هزار گره (Node) یا همان پایگاه داده است. در مقایسه ویزا دارای ۱۱۹، مسترکارت ۹۸ و پی‌پل ۵۱ پایگاه داده است.

بیت کوین طی ۱۰ سال به «سیستم پرداخت اصلی» در جهان تبدیل خواهد شد

تعداد آدرس‌های بیت‌کوین که هم‌اکنون به‌طور تقریبی ۲۵ میلیون آدرس را شامل می‌گردد، به‌طور قابل ملاحظه‌ای نسبت به تعداد کارت‌های اعتباری و بدهی در گردش بیشتر است اما سرمایه‌ی موجود در هر حساب کاربری نیز از شبکه‌ی پرداخت کنونی بیشتر است.

محققان DataLight تنها افرادی نیستند که بازار صعودی را در سال‌های آینده برای بیت‌کوین پیش‌بینی می‌کنند. جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توئیتر بعلاوه‌ی چهره‌هایی همانند تیم درپر (Tim Draper) که یک سرمایه‌گذار است نیز در گذشته اعلام کردند که بازار صعودی را برای بیت‌کوین انتظار دارند.

دورسی با ستایش بیت‌کوین و شبکه‌ی لایتنینگ در گذشته اظهار داشت که انتظار دارد بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۸ به ارز اصلی اینترنت تبدیل شود. وی در تلاش برای استفاده از این تکنولوژی نوظهور در شرکت پرداخت Square، توسعه دهندگان را استخدام می‌کند.

آیا بیت‌کوین خواهد توانست با پشت سرگذاشتن رقبا و موانع به سیستم اصلی پرداخت جهان تبدیل شود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

منبع: coinit.ir