بیت‌کوین اهرمی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی در بازسازی کلیسای جامع نوتردام

بیت‌کوین اهرمی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی در بازسازی کلیسای جامع نوتردام
خلاصه اخبار

پس از حادثه‌ی آتش‌سوزی کلیسای جامع نوتردام، جامعه‌ی کاربران بیت‌کوین در فرانسه سعی دارند تا توانایی این رمزارز را در فعالیت‌های خیرخواهانه به نمایش بکشند

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، پس از حادثه‌ی آتش‌سوزی مشهور‌ترین کلیسای جهان در ۱۵ آوریل، کشور‌ها و کسب و کار‌های مختلف در سراسر جهان صدها میلیون دلار برای کمک به کلیسای جامع نوتردام تعهد کرده‌اند. جامعه‌ی بیت‌کوین اعضای خود را برای مشارکت در این حرکت، متمرکز می‌کند.

پیش از آغاز طرح رسمی کمک‌های مالی، ابتکاراتی از سوی کاربران محلی همانند گریگوری ریموند(Gregory Raymond) ارائه گردید.

 بیت‌کوین اهرمی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی در بازسازی کلیسای جامع نوتردام

ریموند در روز سه‌شنبه به منظور جمع‌آوری کمک‌های مالی، آدرس کیف پول بیت‌کوینی را ایجاد کرد که تاکنون و از زمان افتتاح آن شش تراکنش دریافت کرده است.

امانوئل مکرون(Emmanuel Macron) رئیس جمهور فرانسه، خواستار مشارکت در بازسازی کلیسای جامع نوتردام شده است. جامعه‌ی بیت‌کوین! بیایید به مقامات فرانسوی ثابت کنیم، بیت‌کوین یک راه شگفت انگیز فرامرزی برای ارسال سریع دارایی‌ها و فعالیت‌های خیرخواهانه است.

ریموند به وعده‌ی مکرون در بازسازی آسیب اشاره کرد که ویرانی سقف بنا و نمای مخروطی را شامل می‌شود.

گروه‌های مختلفی با وی همراه شدند، میلیاردر‌های فرانسوی اعلام کردند که ۳۵۰ میلیون یورو در این فعالیت مشارکت خواهند کرد.

نخست وزیر استرالیا پس از رد حمایت صندوق کمک مالی این کشور مورد انتقاد قرار گرفته است.

اسکات موریسون(Scott Morrison) گفت: «من مطمعنم رئیس جمهور فرانسه می‌تواند با موضوع کلیسای کاتولیک مواجه شود، در صورتی که شهروندان استرالیایی قصد انجام فعالیتی را داشته باشند. اینجا کشور آزادی است و می‌توانند هر کاری که دوست دارند انجام دهند.»


اتحاد در جامعه‌ی بیت‎کوین

جامعه‌ی کاربران بیت‌کوین با جمع‌آوری دارایی به منظور دست‌یابی به هدف خاص بیگانه نیستند، به عنوان مثال جامعه‌ی کاربران بیت‌کوین به یکی از اعضای خود با نام کاربری Hodlonaut در یک دعوای قانونی کمک می‌کند.

Hodlonaut که سازمان دهنده‌ی شبکه‌ی لایتنیگ است، قربانی دعوی قانونی از سوی کریگ رایت(Craig Wright) که خود را ساتوشی ناکاموتو می‌خواند شده است. رایت ادعا می‌کند که Hodlonaut وی را مورد توهین قرار داده و نیز اطلاعات نادرستی (رد ادعای خلق بیت‌کوین توسط رایت) راجع به وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

به‌نظر می‌رسد این دادخواست بسیاری را شوکه کرده است، در نتیجه‌ی این اقدام کریگ رایت، کاربران توئیتر به‌طور یکپارچه از Hodlonaut حمایت کردند، همچنین بسیاری از صرافی‌های رمزارزی نیز پشتیبانی از توکن بیت‌کوین SV را متوقف کردند.

پاریس در سال جاری شاهد فعالیت‌های عمومی برای افزایش آگاهی از بیت‌کوین بوده است. برخی از پروژه‌های هنری خیابانی مشهوری در این شهر اجرا شده است که کیف پول‌های مخفی بیت‌کوین را شامل می‌شود و برای اولین شخصی که قادر به حل معما باشد جایزه به همراه دارد.

 بیت‌کوین اهرمی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی در بازسازی کلیسای جامع نوتردام

با وجود دیدگاه‌های متفاوت در حمایت از بیت‌کوین از سوی مقامات فرانسوی، مقامات این کشور در ماه ژانویه به فروشگاه‌های توتون و تنباکو در این کشور اجازه داده‌اند که از ابتدای سال ۲۰۱۹ فروش کوپن‌های قابل تبدیل به بیت‌کوین را ارائه نمایند.

در هفته‌ی گذشته خبر جمع‌آوری کمک‌های مالی بیت‌کوین برای حمایت از سیل زدگان ایران توسط کوینیت منتشر شد. این رمزارز امکان ارسال کمک‌های مالی را به‌طور آسان، سریع و بدون نگرانی از تحریم‌ها را فراهم می‌کند.

منبع: coinit.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

برچسب‌ها