کاهش غیر منتظره قیمت بیت کوین به زیر 40000 دلار

کاهش غیر منتظره قیمت بیت کوین به زیر 40000 دلار

بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، روز دوشنبه برای اولین بار از 16 مارس به زیر 40000 دلار سقوط کرد.

  • کنفرانس هفته گذشته بیت کوین 2022 در میامی، جایی که 25000 نفر گرد هم آمدند تا آخرین پیشنهادهای توسعه دهندگان را بشنوند و اختراع ساتوشی ناکاموتو را تجلیل کنند، شرکت کنندگان را نسبت به آینده بیت کوین امیدوار کرد.با این حال، این احساس بلافاصله به جامعه سرمایه گذاری گسترده تر منتقل نشد.
  • سایر ارزهای دیجیتال نیز سقوط کرده اند، به طوری که اتریوم در 24 ساعت گذشته نزدیک به 9 درصد عقب نشینی کرده است و سولانا و کاردانو هر کدام بیش از 10 درصد از دست داده اند.
  • دلیل اصلی این احساسات منفی، اخبار اخیری بود که از فدرال رزرو منتشر شد. دقایقی از نشست ماه مارس که چهارشنبه گذشته منتشر شد، موج جدیدی از آشفتگی بازار را برانگیخت زیرا مقامات توافق کردند که شروع به کاهش ترازنامه بانک مرکزی به میزان 95 میلیارد دلار در ماه کنند که احتمالاً از ماه می آغاز خواهد شد. همچنین به نظر می‌رسد که مقامات جدولی را برای افزایش 50 واحدی در آینده نرخ وجوه فدرال تنظیم می‌کنند، یعنی دو برابر افزایش ماه مارس، که اولین افزایش از سال 2018 بود.
  • حتی زمانی که بنیاد Luna Guard، یک سازمان غیرانتفاعی که استیبل‌کوین الگوریتمی TerraUSD را مدیریت می‌کند، در آخر هفته 173 میلیون دلار بیت‌کوین دیگر به کیف پول خود اضافه کرد، ریزش قیمت بیت کوین ادامه یافت و مجموع دارایی‌های این ارز دیجیتال را به تقریباً 40000 BTC (به ارزش تقریبی 1.6 میلیارد دلار) رساند.
  • علاوه بر این، در حالی که درگیری ها در اوکراین به مرحله جدیدی رسیده است، اتحادیه اروپا روز جمعه کیف پول های رمزنگاری، بانک ها، ارزها و تراست ها را در پنجمین بسته تحریمی خود علیه روسیه در تلاشی برای رفع حفره های احتمالی که می تواند به روس ها اجازه انتقال پول به خارج از کشور را بدهد، هدف قرار داد. . ماه گذشته، قانونگذاران اتحادیه اروپا به اقداماتی برای غیرقانونی کردن تراکنش‌های ارزهای دیجیتال ناشناس رأی دادند، اقدامی که به گفته صنعت، می‌تواند نوآوری را خفه کند و به حریم خصوصی تجاوز کند.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.