ریزش قیمت بیت کوین با سقوط سهام شانگهای

ریزش قیمت بیت کوین با سقوط سهام شانگهای

به دلیل منفی بودن سهام چین بیت کوین در ساعات معاملاتی شانگهای برای مدت کوتاهی به زیر 42000 دلار سقوط کرد

شاخص ترکیبی شانگهای در یک مقطع بیش از 2 درصد کاهش یافت، در حالی که شاخص مؤلفه شنژن بیش از 3 درصد کاهش یافت و شاخص ChiNext نزدیک به 4 درصد کاهش یافت.

افزایش بیش از حد انتظار تورم تولید کننده در ماه مارس ممکن است یکی از دلایل این سقوط باشد، به طوری که سالانه 8.3 درصد افزایش یافته است که بالاتر از انتظار 7.9 درصدی است.

تورم مصرف کننده مقدار نسبتاً پایین 1.5٪ است ، اگرچه از میزان مورد انتظار 1.2٪ بیشتر است.

این تفاوت بزرگ بین تورم مصرف‌کننده و تولیدکننده نشان می‌دهد که یا تورم مصرف‌کننده به چین می‌آید، یا اینکه تولیدکنندگان هزینه را می‌کشند که باعث کاهش حاشیه‌ها می‌شود.

رامیز چلات، مدیر پورتفولیو در مدیریت دارایی Vontobel خاطر نشان کرد:

“من فکر می کنم واقعیت قابل توجه تر، شکاف بزرگ بین CPI و PPI است، و این نشان می دهد که قدرت قیمت گذاری در بین اکثر شرکت ها در چین ضعیف است و آنها در حال ضربه زدن به حاشیه هستند.”

بازگشت قرنطینه در دومین اقتصاد بزرگ جهان، حال و هوای آنجا را کمرنگ می‌کند، حتی در حالی که چین به دلیل سیاست غیرممکن، به‌خاطر کووید صفر، مورد انتقاد شدید قرار می‌گیرد.

پس از آن، ادامه روند کاهشی بازار املاک وجود دارد که سهام املاک و مستغلات بیشترین سقوط را تجربه کرده است.

علاوه بر این، بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده همچنان در حال افزایش است، که نشان می‌دهد در شرایطی که چین شاهد بزرگترین افت از سال 2015 در خروج سرمایه‌گذاران خارجی از بازار اوراق قرضه خود بوده است.

اما بیت کوین در بعدازظهر یکشنبه در آمریکا در حال افزایش بود و به 43400 دلار رسید. بزرگترین افت آن با باز شدن معاملات آتی در ساعت 22:00 به وقت یورو همزمان شد و در آن نقطه به 42000 دلار و در طول معاملات شانگهای درست زیر آن سقوط کرد.

امروز صبح به وقت اروپا دوباره کمی افزایش یافته است که نشان می دهد چین شاید واقعاً تأثیر زیادی بر BTC ندارد.

با این حال باید دید که سهام ایالات متحده چه خواهد کرد، اما گاهی اوقات آنها با شانگهای همبستگی معکوس دارند.

با این حال، قیمت‌های آتی آمریکا در حال حاضر قرمز هستند، اما با باز شدن قیمت نفت برنت به زیر 100 دلار، این وضعیت می‌تواند تغییر کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.