شکست حمایت 80 روزه توسط بیت کوین

شکست حمایت 80 روزه توسط بیت کوین

پس از سقوط بیت کوین به زیر 39000 دلار و حرکت به زیر خط روند حمایتی که تقریباً 80 روز به عنوان کف حمایتی برای بیت کوین عمل می کرد، بازار ارزهای دیجیتال با لیکوئید شدن مواجه شد.

همانطور که نمودار ارز دیجیتال بیت کوین نشان می دهد، معامله گران نتوانستند سطح حمایتی را حفظ کنند، که باعث ریزش قیمت زیر 39000 دلار شد. بیت کوین قبلاً به زیر سطح حمایت سقوط کرده بود، اما فقط به عنوان سایه کندل، که معمولاً نقض حمایت تلقی نمی شود.

درباره ی لیکوئید شدن، 95 درصد از سفارش‌های منحل‌شده، بلند مدت بوده و  صرافیOkex 45 درصد از حجم کل را تامین می‌کند.

دلیل اصلی ریزش بیت کوین

بر اساس داده های گلاسنود، 6.5 میلیارد دلار بیت کوین هفته گذشته از صرافی ها منتقل شده است. با خروج نقدینگی بیشتر از پلتفرم های معاملاتی، ظهور فشار فروش عمده باعث حرکت های قابل توجه قیمت شد.

علاوه بر خروج مقادیر زیادی بیت کوین از مبادلات، ارزهای دیجیتال دیگری مانند اتریوم نیز پس از انتقال 4.3 میلیارد دلار اتر توسط معامله گران از صرافی ها، با بحران عرضه مواجه هستند. اگر سوزاندن مداوم اتر و تعداد سکه‌های حذف شده از استخر نقدینگی را با هم جمع کنیم، در واقع ممکن است شاهد مشکلات نقدینگی در آینده و شوک عرضه بعدی باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.