با چه استراتژی بیت کوین بخریم تا بیشتر سود کنیم ؟

با چه استراتژی بیت کوین بخریم تا بیشتر سود کنیم ؟

بیت کوین (BTC) شش ماه پس از رسیدن به رکورد 69000 دلاری خود در نوامبر 2021، بیش از 55 درصد کاهش یافته است.

این افت شدید سرمایه گذاران را در مورد خرید بیت کوین در تنگنا قرار داده است ؛ باید برای خرید بیت کوین در زمان پایین بودن قیمت آن یعنی  30,000 دلار اقدام کنند یا منتظر پایین تر آمدن قیمت و فروش دیگری در بازار باشند ؟

این نگرش در درجه ی اول به این دلیل مطرح می شود که علیرغم افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره فدرال رزرو ، نرخ بهره همچنان پایین تر است.

در همین حال، دارایی‌های نقدی در میان مدیران صندوق‌های جهانی با 6.1 درصد افزایش به 83 میلیارد دلار رسیده است که بالاترین رقم از زمان حملات 11 سپتامبر است.

بر اساس آخرین داده های بانک آمریکا این موضوع نشان دهنده ریسک گریزی در بین بزرگترین مدیران بازنشستگی، بیمه، دارایی و صندوق های تامینی است.

بسیاری از تحلیلگران کریپتو از جمله کارل بی منگر فرصت های خرید بیشتری را در بازار بیت کوین به دلیل تلاش قیمت آن برای پایین تر آمدن می بینند.

اما، به جای پیشنهاد یک سرمایه گذاری یکجا (LSI)، که در آن سرمایه گذاران مبالغ هنگفتی را در یک مرحله برای ورود به یک بازار سرمایه گذاری می کنند، یک جایگزین به ظاهر مطمئن تر برای سرمایه گذار عادی وجود دارد که به آن میانگین هزینه دلار یا DCA می گویند.

استراتژی DCA بیت کوین می تواند 99.9 درصد از تمام مدیران دارایی را شکست دهد

استراتژی DCA زمانی است که سرمایه گذاران دارایی های نقدی خود را به دوازده قسمت مساوی تقسیم می کنند و هر ماه با هر قسمت بیت کوین می خرند. به عبارت دیگر، زمانی که قیمت‌های آن کاهش می‌یابد، سرمایه‌گذاران بیت کوین بیشتری خریداری می‌کنند و زمانی که قیمت‌های آن افزایش می‌یابد، مقدار کمتری از همان دارایی را خریداری می‌کنند. این استراتژی تاکنون نتایج باورنکردنی ارائه کرده است.

به عنوان مثال، طبق محاسبه‌گر DCA CryptoHead، یک دلار که هر ماه پس از رسیدن به بیت‌کوین در دسامبر 2017 نزدیک به 20000 دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌شود، به سرمایه‌گذاران بازدهی انباشته 163 دلاری می‌دهد. این به معنای سود حدود 200٪ از سرمایه گذاری های ثابت است.

استراتژی DCA بیت کوین همچنین از این عقیده سرچشمه می گیرد که روند بلندمدت بیت کوین ها همیشه به سمت بالا تغییر می کند. منگر ادعا می کند که خرید بیت کوین به طور منظم برای یک مقدار دلار مشخص می تواند باعث شکست 99.99% از تمام مدیران سرمایه گذاری و شرکت های روی سیاره زمین شود.”

شکاف در استراتژی DCA

با این حال، بازده تاریخی در بازارهای سنتی، از DCA به عنوان بهترین استراتژی سرمایه گذاری پشتیبانی نمی کند. در عوض، استراتژی LSI بهتر است.

به عنوان مثال، مطالعه 60/40 پرتفوی توسط Vanguard، که در هر بازه زمانی 12 ماهه از سال 1926 تا 2015 مورد بررسی قرار گرفت، نشان داد که سرمایه‌گذاری‌های یک‌باره که DCA را انجام دادند در دو سوم مواقع بهتر بوده و به طور میانگین 2.4 درصد در تقویم است.

این موضوع تا حدودی این احتمال را افزایش می دهد که بیت کوین، که همبستگی مثبت روزانه آن با شاخص معیار S&P 500 در ماه می به 0.96 افزایش یافت، نتایج مشابهی را بین استراتژی های DCA و LSI خود در آینده نشان دهد.

بنابراین، سرمایه گذاری منظم در بیت کوین با مقدار نقدی ثابت ممکن است همیشه سود بهتری نسبت به روش سرمایه گذاری یکجا نداشته باشد.

اما، در مورد ترکیب هر دو استراتژی چگونه هست ؟

لری سوئدرو، مدیر تحقیقات باکینگهام ولث پارنر، معتقد است که سرمایه گذاران باید با دیدگاه «نیمه پر لیوان» سرمایه گذاری کنند، یعنی ترکیبی از LSI و DCA.

این تحلیلگر در SeekingAlpha نوشت:

«یک سوم سرمایه‌ را فوراً سرمایه‌گذاری کنید و مابقی را هر بار یک سوم در طول دو ماه آینده یا دو سه ماهه آینده سرمایه‌گذاری کنید.»

امروز یک چهارم سرمایه گذاری کنید و مابقی را در سه فصل آینده به طور مساوی سرمایه گذاری کنید. هر ماه یک ششم را به مدت شش ماه یا هر ماه در میان سرمایه گذاری کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.