بیتمکس: باگ اساسی در پریتی اتریوم پیدا شده است!

بیتمکس: باگ اساسی در پریتی اتریوم پیدا شده است!
خلاصه اخبار

مرکز تحقیق بیتمکس (BitMEX) طی پستی در سایت خود اعلام کرد نود کامل پریتی اتریوم (Ethereum Parity) یک باگ اساسی دارد.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، این باگ یا ایراد به هنگام تجزیه و تحلیل داده های Nodestats.org پیدا شد. این صرافی در همان پست راه اندازی Nodestats را اعلام کرد. وبسایت جدید تحقیقاتی بیتمکس طراحی شده تا معیارهای مهم برای نودهای اتریوم را جمع آوری کند.

Nodestats داده های مهمی از کلاینت های پریتی و گث اتریوم را نشان می دهد و الزامات مرتبط با استفاده از CPU، حافظه، پهنای باند و فضای ذخیره سازی را با هم مقایسه می کند. طبق گفته های بیتمکس پریتی و گث اتریوم دو کلاینت نود بزرگ اتریوم می باشند.

این تیم، جمع آوری اطلاعات از نود کامل پریتی را در تاریخ ۱ مارس شروع کرد و گزارش ها حاکی از آن است که تا ۱۲ مارس، این نود همچنان با بلاک چین اتریوم به طور کامل سینک و هماهنگ نشده است. این کلاینت حدود ۴۵۰ هزار بلاک عقب بود و این تحقیق خاطر نشان می‌سازد که بر اساس مسیر فعلی خود، طی چند روز آینده به نوک شبکه اصلی می‌رسد.

طبق سخن محققان، هماهنگ سازی کند در حال حاضر مشکلی برای شبکه محسوب نمی‌شود. محققان گفته اند:

اگرچه هماهنگ سازی اولیه کند مشکل بالقوه ای است، اما اتریوم هنوز به نقطه ای نرسیده است که نودها جوابگو نباشند زیرا سرعت هماهنگ سازی سریعتر از نرخ رشد بلاک چین است.

هرچند بخش تحقیقاتی بیتمکس، باگ بالقوه ای در کلاینت شناسایی کرده است. گزارش ها از نود پریتی حاکی از آن است که علیرغم عقب بودن صدها هزار بلاک، گاهی اوقات در حال هماهنگ سازی است.

نویسندگان این تحقیق مدعی اند که این باگ می‌تواند در بعضی شرایط مورد استفاده حمله کننده قرار گیرد اما وقوع این امر بسیار بعید است.‌ در این خصوص گفته‌اند:

می‌توان اینطور گفت که اگر حمله کننده ای به این باگ دسترسی پیدا کند، تاثیر آن بسیار شدید خواهد بود. برای مثال یک کاربر می‌تواند پرداختی ورودی یا اجرای قرارداد هوشمند را بپذیرد در حالی که نود آن مدعی است در نوک زنجیره قرار دارد. حمله کننده باید به میزان زیادی حمله دوباره خرج کردن انجام دهد تا نود آسیب پذیر به اشتباه فکر کند که در نوک زنجیره قرار دارد. هرچند اجرای موفقیت آمیز این حمله بسیار بعید است و کاربران از بالاترین ویژگی بلاک دیده شده استفاده نمی‌کنند.

Nodestats در حال حاضر به پنج نود مختلف اتریوم متصل است و هر پنج ثانیه، اطلاعات را جمع آوری می‌کند. طبق پست بلاگ بیتمکس، هدف اصلی پروژه، فراهم آوردن معیارهای مرتبط با منابع محاسباتی هر نود اتریوم است.

در خبر دیگر مرتبط با اتریوم آمده است، جی کلیتون اخیرا تایید کرده است که اتر و ارزهای دیجیتال مشابه آن طبق قوانین آمریکا، اوراق بهادار به حساب نمی آید. بیانیه کلیتون مطابق با موضع ویلیام هینمن رییس امور مالی SEC می‌باشد.